Anasayfa » Bosch Buzdolabın Alt Kısmı Soğutmuyor

Bosch Buzdolabın Alt Kısmı Soğutmuyor

Bosch Buzdolabının alt bölmesi soğutmuyor ise buzluk çalışıyor ama sebzelik çalışmıyor ise alt kısımda soğukluk azalıyor vs gibi problemlerinizin cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer Buzdolabınızın alt bölümü soğutmuyor ise buzdolabınızın elektrik fişini çekerek kapıları açık bir şekilde 2 gün boyunca bekleyelim. Bu fiş çekme işlemini yaptığınızda buzdolabınız tekrar eski haline dönecektir. Ancak parçaların durumuna göre buzdolabı tekrar aynı arızayı verebilir. Bu arızanın nedeni dondurucu kısmının arka bölmesinde bulunun rezistans ve fan parçaları bozulmuş olabilirler. Burada ki Rezistans bölmesinin yapmakta olduğu görevi dondurucu kısmındaki soğuk havayı alt kısma üflemektir. Buradaki soğuk havayı alt bölüme üfleyemediğindejn dolayı alt kısım soğutmuyor olabilir. Buradaki arızayı göz ardı etmeyip buzdolabınızda daha da büyük arıza oluşmadan Kahramanmaraş buzdolabı teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca yaz aylarında çoğunlukla buzdolaplarının hararet yapmasından dolayı buna benzer arızalar ile karşı karşıya gelmekteyiz. Genellikle bosch buzdolaplarının üst kısmı soğutuyor alt kısmı soğutmuyor ise yani bosch buzdolabınızın buzluk kısmı soğutuyor alt sebzelik kısmı soğutmuyor diyebiliriz. Bu tür arızalarda tek yapabileceğiniz buzdolabınızın fişini çekerek 1 gün dinlendirmek fakat yinede bu kesin çözüm olmayacaktır, bu arızaların tek çözümü parça değişimidir. Bosch Servislerine arıza kaydı oluşturduğunuzda, ürününüz buzdolabı ve içerisinde bozulacak eşyalar olduğundan öncelik verilir. Bosch marka buzdolaplarınızı yerinde onarım yaparak değişen parçalara 1 yıl garanti vermektedir.