Anasayfa » Yoğuşmalı Kombilerin Sıkça Arızalanmasının Sebepleri

Yoğuşmalı Kombilerin Sıkça Arızalanmasının Sebepleri

Kahramanmaraş Kombi Servisi – Yoğuşmalı Kombilerin Sıkça Arızalanmasının Sebepleri

Yoğuşmalı Kombilerin Sıkça Arızalanmasının Sebeplerini sizler için derledik. Kahramanmaraş Kombi Servisi

Kombilerimizin arızalanmalarının çeşitli sebepleri olabilmektedir. Özellikle soğuk havaların yaklaştığı şu günlerde kombi bakımı ve kombimizin çalışma performansı herkes için büyük önem taşımaktadır. Özellikle yoğuşmalı kombilerin sıkça arızalanmasının sebepleri kış öncesi gerekli kombi bakım ve kombi kontrollerin yaptırılmaması, sürekli, yoğun kullanımdan dolayı aşınma ve çeşitli dış faktörler kombinizin arızalanmasına sebep olabilirler. Kombilerde bir diğer arıza nedeni ise bilinçsiz kullanım veya kurulum hataları olabilir. Kombilerde özellikle küçük sorunlarında tamirciye göstermek büyük sorunların önüne geçmenize yardımcı olarak sizler içinmaliyet ve zamandan tasarruf sağlaya bilmektedir. Kombilerde oluşan arızaların bazı sebepler aşağıdaki gibidir.

KombiTesisatın Su Basıncı arızası

Kombinizin tesisatına gelen su basıncında 1.5 bar olması gerekmektedir. Yani bir su bardağı suyun dahi tesisattan dışarı sızma durumu, kombinin arıza vermesine yeterli olabilmektedir. Bu tür sebeplerden dolayı su basıncı kombiler için önem teşkil eden konular arasında yer almaktadır. Özellikle Kombinizin tesisatına suyun ilk verildiği haftalarda sistemde sirkülasyonlar olabilmektedir. Ve basınç sık sık düşebilir. Bu tür nedenle ortaya çıkan su basıncını engellemek için tesisata sık sık su vermek, radyatörde korozyona neden olmaktadır. Yani kısaca su ilavesi tesisata bilinçli, az ve kontrollü yapılması gerekmektedir. Bu duruma aksi taktirde kombinin ömrü kısalabilir. Kombide tesisat suyunun kirlenmeside kombinin arıza vermesinde etkin rol oynaya bilir, bu nedenle sık sık kombi kontrolü yaptırmak fayda sağlayacaktır.

Yoğuşma Giderinin Uygun Çapta Olmaması arızası

Özellikle yoğuşmalı kombi cihazlarında kombinin donma sorunu, yoğuşma gideri ve gider ağzının donması gibi sorunlar görülebilmektedir. Ayrıca yoğuşmalı kombilerimizin çok sık arızalanmasının sebebi ise yapılarının normal kombilere göre daha karmaşık olmasından dolayıdır. Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet veren yoğuşmalı kombiler ne yazık ki önlem ve tedbir alınmadığı ve kullanımı iyi öğrenilmediğinden dolayı sürece sık sık arıza çıkarabilmektedirler. Bu tür arızaların en sık karşılaşılan sorunlardan birisi ise donma problemidir.

Kombi cihazlarında donmayı önlemek için yoğuşma giderinin çapı iyi ayarlanması gerekli ve gerekli izolasyonu yapılmış olmasıdır. Yoğuşma suyunun önünde bulunan herhangi bir engel olur ise yoğuşma suyunun cihaz içerisinde birikmesine yol açmaktadır. Ve buda cihazın yanma yapmasını engellemektedir. Dolayısıyla kombi cihazınız çalışması gerektiği gibi çalışmayarak ve çalışma görevlerini yerine getiremeyecektir. Hem kombi kurulum hem kombi kullanımı esnasında don olayının gözlemlendiği zamanlarda bu tür konulara dikkat edilmeli ve gerekli önlemler alınması gerekmektedir.

Kombi Kullanıcı Hataları

Kombi kullanırken ,kullanıcılar sık sık hatalar yapabilmektedir. Mesela örneğin kombiyi kış ayında yaz modunda çalıştırabilirsiniz, resetlemeyi sık yaptığı taktirde cihazın beynini silebilirsiniz veya gaz vanası kapalı iken kombiyi çalıştırabilirsiniz. Bu tür sebeplerden herhangi bir arıza zamanında bir kombi uzmanından yardım almalısınız.

Kahramanmaraş Kombi Servisi. Kombiniz hangi marka ve model olursa olsun tüm marka ve modeldeki kombilerinizin kombi bakımı, kombi arızaları için kahramanmaraş kombi servisi firmamızın kombi arıza çağrı merkezimiz aracılığı ile destek talebinde buluna bilirsiniz.