Anasayfa » Buzdolabı Işığı Yanmıyor

Buzdolabı Işığı Yanmıyor

Buzdolabı Işığı Yanmıyor – Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi

Siz değerli müşterilerimiz için kahramanmaraş Buzdolabı Servisi Firmamız bilgilendirme amaçlı makaleler hazırlamaktadır. Makalemizi okuya bilirsiniz ancak bu tür işlemleri yapmadan önce mutlaka Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi firmamızdan buzdolabı tamir servisi hizmeti alarak bu tür arızalarınızı kolayca çöze bilirsiniz.

Buzdolapların da sık sık rastlanan sorunlarından diğer bir tanesi, buzdolabının içerisini aydınlatmak için kullanılan buzdolabı ışığının yanmıyor olması, yani arızalanması olayıdır. Bu tür durumun birkaç nedeni olabil mekte, aşağıda sizlere bu tür sorunun kaynağını ve çözümlerini açıklamaya çalıştık.

  • Buzdolabı ışığı yanmıyorsa aklımıza gelen ilk arıza nedeni içerisindeki ampulün patlamış ya da yanmış, bozulmuş olabileceği ihtimali olmaktadır. Ve bu tür bir sorunun çözümü basittir. İlk olarak hemen buzdolabınızın içerisindkei ampulünü sökün ve bir elektrikçiye giderek aynı değerlere sahip yeni bir ampül ile değiştiriniz. Büyük ihtimalle bu “buzdolabının ışığı yanmıyor“ probleminizi çözecektir. Ayrıca ampul değişimi esnasında buzdolabınızın fişinin prizden çekili olduğundan emin olunuz.
  • Buzdolabında elektrik kaçağı olabilir ya da ampule enerji vermekte olan sistem bozulmuş olabilir. Bu tür bir duruma siz müdahale edemezsiniz. bu tür bir durumda hemen bekleme yapmadan kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamız ile görüşüp uzmanlardan yardım isteyiniz.
  • Buzdolabının ışığı kapı üzerinde bulunmakta olan bir butona bağlıdır ve siz buzdolabı kapısını açtığınızda buton yuvasından dışarı doğru çıkarak ampule enerji veren sistem devreye girmekte ve buzdolabı ışığı bu sayede yanmaktadır. Eğer burada bulunan bu buton kırılmış ya da sıkışmışsa bu tür bir durumda da buzdolabınızın ışığı yanmıyor olabilir. Bu tür bir durumu anlamak için önce burada bulunan bu butonu bularak ve butonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer ki buradaki buton çalışmıyorsa kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamız ile görüşerek yardım isteyiniz.

Yukarıda sizler için yazdığımız ve yapılması gereken işlemlerin buzdolabı servisi tarafından yapılması önemli olmaktadır. Çünkü yapacağınız yanlış bir işlem sizlere ciddi zararlar verebileceği gibi buzdolabınızın garanti kapsamı dışında kalmasına da sebebiyet verebilir. Bu tür ve benzeri olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak adına garantili cihazlarınız için lütfen yetkili buzdolabı servisine , garantisiz buzdolaplarınız için kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamız ile görüşerek buzdolabı servisi yardımı isteyiniz. Kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamız siz değerli müşterilerimize her daim hizmet vermek adına 7/24 telefon ile firmamızdan buzdolabı teknik servisi için yardım talebinde buluna bilir ve buzdolabı tamir servisi için servis talebinde buluna bilirsiniz.