Anasayfa » Kombi Gaz Valfi Nedir ?

Kombi Gaz Valfi Nedir ?

Kombi Servisi Kahramanmaraş – Kombi gaz valfi nedir? ne işe yarar

Kombi cihazlarında Gaz valfleri doğal gaz kombilerin çalışma prensibi içerisinde ki önemli ana elemanlardan biridir. Bu gaz valfi kombi cihazlarının ihtiyacı olan doğal gazın kombilere ne kadar alınacağını sağlayan kombinin en önemli parçalarıdır. Bu kombiler genellikle gaz valfi ile ilgili bir arıza olduğu zamanlarda gaz valfinin arızalandığını belirten bir hata kodu göstermektedir.

Gaz Valfi Nasıl Çalışır

Kısaca üzerinde bir gaz valfi bulunmayan her hangi bir kombiden bahsetmek imkansız olacaktır. Gaz valfi gaz şebekesinden kombinize gaz akışını sağlayan ve brulördeki alev yüksekliğini gaz ile kontrol edtmekte olan bir nevi vana görevi gören bir kombi parçasıdır. Gaz valfleri üzerindeki bobin yardımlarıyla sistem içerisinden geçen gazı kontrol etmektedirler.


Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

Her tür kombilerin gaz akışının arızasını gösteren bir arıza kodu bulunmaktadır. Daha çok genellikle alev boyunda küçülmeler veya hiç alev alamama ile alev yanmaması ve ya kombinin alevini dengeleyememesi gibi sorunlar gaz valfi problemlerinden kaynaklanmaktadırlar.

Kombi Gaz Valfi Fiyatları Nedir

Kombilerin gaz valfleri her kombi markasına ve modeline göre farklılık göstermektedirler. Kombinizde revizyon yapılmış gaz valfi kullanılabildiği gibi sıfır gaz valfleride kullanılabilmektedirler. Kahramanmaraş Kombi Servisi her türlü gaz valfi arızası ile Kahramanmaraş gaz valfi tamiri konusunda sizlere her zaman yardımcı olmakta için çalışmaktadır. Kombi gaz valfleri için kesinlikle kombi tamiri veya kombi bakımı alanında uzman olmayan kişiler tarafından değiştirilmemelidir.

Vaillant Kombilerde genellikle gaz valfi arızaları F28 Arıza kodu ile gösterilmektedir. Eğer vaillant kombi arızalarınızda Kahramanmaraş Vaillant servisi‘nden her zaman Vaillant kombi servis hizmeti alabilirsiniz.

immergas Kombi markası 01 arıza kodu genellikle gaz valfinden kaynaklanan bir arıza olmaktadır. Kahramanmaraş immergas Servisi

Marka ve Modeli her ne olursa olsun, Tüm marka ve modellerdeki kombileriniz için Kahramanmaraş Kombi Servisi Firmamızı arayarak, Kahramanmaraş kombi servis merkezi hattımızdan kombi servis desteği alabilir ve bu kaliteli kahramanmaraş kombi servisi hizmetlerimizden faydanala bilirsiniz.

Vaillant Kombi Kahramanmaraş
Demirdöküm Kombi Kahramanmaraş
Buderus Kombi kahramanmaraş
Daikin Kombi Kahramanmaraş
Bosch Kombi Kahramanmaraş
Arçelik Kombi Kahramanmaraş
Viessman Kombi Kahramanmaraş