Anasayfa » Bulaşık makinesi tableti neden eritmiyor?

Bulaşık makinesi tableti neden eritmiyor?

Bulaşık makinesi tableti neden eritmiyor? Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makinesi tableti eritmiyor sorunu çok sık sıklıkla her evde yaşana bilen bir sorun olmaktadır. Firmamız da bu konunun ayrıntılarını merak edenler için derlemeye çalıştık.

Bulaşık makinesi tableti erimeme nedenleri

Bulaşık makineleri tabletinin eritmemesinin sebeplerinden bir tanesi bulaşık makinenizin fıskiyelerinin içinin tıkalı olması olabilmektedir. Diğer bir sebep ise tabletlerin bulaşık makinesine düzgün bir şekilde yerleştirilmemiş olması olabilir. Bu nedenlerin hepsini kontrol ettiğiniz durumda ve bir sıkıntı görmediyseniz tabletiniz eskimiş ya da çok kalitesiz olabilir. Bu nedenle kalitesinden emin olmadığınız bulaşık makinesi tabletlerini makinenizde kullanmamaya çalışınız. Çünkü bu tür tabletler fazla şekilde kimyasal madde içermektedir. Bulaşık makinesinin tabletlerinin saklama koşulları da çok önemlidir. Eğer doğru düzgün bir şekilde muhafaza etmiş olduğunuz bulaşık makinesi tableti kolayca ve rahatca bir şekilde eriyeceği için bulaşıklarınız ter temiz yıkanmış olacaktır.

Bir başka durum ise çok sık şekilde gözden kaçmasıyla sorunun en büyük kaynağı olarak da bilinmektedir. Bulaşık makinesinin kapağının yıkama işlemi esnasında kendiliğinden açılmamasıyla oluşan sorun tabletin erimemesine ve bulaşıklarınızın temiz olmasını göstermektedirler.

Su Akış Kontrolü

Musluklarınızdaki su alma hızı çok az olduğu durumlarda tabletleriniz erimeyebilirler. Tesisata bağlı herhangi bir musluğunuzu açarak gelen su akışını kontrol etmelisiniz.

Deterjan Kullanımı Ve Program Seçimi

Bulaşık makinenizin tabletini eritmemesindeki diğer bir etken ise bulaşık makinenizdeki seçilmiş olan programın sıcaklık derecesinin 50 santigrat altında olması durumudur. Uzun süreli yıkama programı seçerek bulaşıkları tekrar yıkamanız durumunda bu sorunu çözebilir.

Deterjan Seçimi Ve Pervaneler

Bulaşık Makineniz eğer ki tableti eritmiyor, tableti olduğu gibi tekrar çıkarıyorsa doğru seçilmiş deterjanı kullanmadığınız anlamına gelmektedir. Ayrıca aynı durumda pervane tıkanması da tabletin eriyememesine neden olabilir. Bulaşık makinenizin pervanesini kontrol ederek tıkalı olup olmadığına baktıktan sonra iyi kaliteli bir deterjan seçimi yaparak bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz.

Bulaşık Yerleşimleri Ve Pervaneler

Bulaşıklarınızı makinenizin içerisine düzgün olmayan ve hatalı şekilde yerleştirmenizden dolayı gibi bir nedenle bulaşık makinesi tabletinizi eritmiyor olabilmektedir. Bulaşık makinesinin alt bölümünden gelen büyük bulaşık kaplarının arasında deterjan kalması gibi bir sorunda da bulaşık makineniz yeterli su almayacaktır. Bu tür nedenden ötürü tabletiniz erimeyecektir. Bulaşık makinenizin içerisini tekrardan düzgün bir şekilde düzenleyerek tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Eğer kirli bulaşıklarınız pervanelerin önüne gelerek dönmesini engelliyorsa pervanenin dönmemesi tabletlerin erimesinine engel olacaktır. Bulaşık makinesi pervanesinin dönüp dönmediğine bakarak kontrol ettikten sonra yeniden çalıştırarak deneyiniz.

Tablet Deterjan Tuşu

Bulaşık makinesinin üzerindeki fotoğraf makinesi sembolü otomatik deterjan algılama tuşu olmaktadır. Buradaki tuşa basmamanız durumunda bulaşık makineniz tableti almayacağından dolayıda tablet erimeyecektir. Buradaki tuşa basıp basmadığınızdan emin olmalısınız. Bulaşık makinenizin kısa çalışma programlarında suyun, deterjan kısmından alıp eritmesi de biraz zaman alır ve bu durum bulaşık makinenizin tableti geç almasına sebep olacağından tabletiniz erimemiş olmakta olacaktır. Bulaşık makinenizi kısa çalışma programlarda çalıştıracağınız durumlarda tabletinizi bulaşık makinenizin iç bölümüne yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca diğer bir konu ise deterjan yuvasının ıslak olmaması durumudur. Bu tür durumlarda tabletinizin oraya yapışmasına ve düşmemesine neden ola bilecektir. Bu tür durumda tabletiniz erimemiş olacaktır. bu nedenle kirli bulaşıklarınızı yıkama işlemi yapmadan evvel deterjan haznenizi kontrol ederek ıslak ise kurulayıp tekrar çalıştırın. Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi firmamız siz değerli müşterilerimize her daim kaliteli hizmet suna bilmek amacıyla Kahramanmaraş ve ilçeleri ile tüm semtlerine aynı gün içerisinde bulaşık makinesi teknik servisi hizmeti suna bilmek adına çalışmaktadır. Kahramanmarşa bulaşık makinesi tamir servisi firmamız siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar uzaklıktadır. Kahramanmaraş bulaşık makinesi servisi çağırmak için lütfen bizi arayınız.