Anasayfa » Yürüyen Çamaşır Makinesi

Yürüyen Çamaşır Makinesi

Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi- yürüyen Çamaşır makinesi

Çamaşır makineleriniz özellikle sıkma işlemi yaptığı sırada fazla titremektedirler ve bu nedenle yürüdükleri sağa sola hareket ettikleri görülmektedirler. Bu tür bir durumun yaşanmasının birden çok sebebi olabilmektedir. Ve bu tür sorunlarda, sorunun kaynağının birden fazla olması sebebiyle çözüm yoluda bu doğrultuda birden fazla olmaktadır. Ayrıca Yürüyen çamaşır makinesi sizin evinizinde huzurunu kaçırabilecektir.

Çamaşır makineniz , çamaşırlarınızı yıkadığı sırada çalışır durumdayken bazı zamanlar aşırı titreme gibi bir sorun yaşayabilirler. Bu tür bir durum aşırı ses yapmasının yanı sıra sizler ve çamaşır makinenz için ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunların yaşanmasınada neden olabilmektedir. Bu tür sorunlar dan dolayı oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Çamaşır Makinenizde sorunların daha çok büyümeden çözülmesi sizin için hem daha temiz çamaşırlar hemde daha düşük maliyetler doğmasına sebebiyet verecektir. Bu tür sorunlu durumun yaşanmasının nedenleri teknik olabileceği gibi sizlerin çamaşır makinelerinizi hatalı kullanımlarınızdan dolayı da gerçekleşiyor olabilmektedirler. Ayrıca Çamaşır makinenize taşıya bileceği kapasitelerinin üzerinde yıkanmak üzere içerisine koyduğunuz çamaşırlar da bu sorunu tetikleyebilecektir.

Çamaşır makinelerinizin içerilerine koymuş olduğunuz ağır çamaşırlara da dikkat etmeniz gerekmekte. Bu tür ağırlığı olan çamaşır parçalarının tek başlarına yıkanmaları sizin makinenizin aşırı titremesine neden olabilecektir. Böyle bir sorunu çözmek için çamaşır makinenize ağır çamaşırın yanına birkaç parça normal çamaşır koymanız gerekmektedir. Bu şekilde çamaşır makinenizde denge sağlanabileceğinden sorunu çözebilirsiniz. Özellikle çamaşır makinenizin tamburunun daha fazla döneceği sıkma işlemi sırasında bu sorun daha çok ortaya çıkmaktadır.

Çamaşır Makinesi Sıkarken Neden Yürür?

“Çamaşır makinesi sıkarken neden yürür?” gibi sorularının cevapları yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi birden fazla nedene bağlanmış olabilmektedir. Çamaşır makinenizin niçin yürüdüğünü öğrenmek için yapmanız gereken bazı testler bulunmaktadır. Bu testlere bakacak olursak şu şekilde:

* İlk öncelikle çamaşır makinelerinizin dengesini kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer çamaşır makinenizin bulunduğu yüzey düz değilse yada makinenizin ayakları aynı yükseklikte değil ise bu durum çamaşır makinelerinizin yürümesine neden olabilmektedir. Bu tür bir durumun testi için çamaşır makinenizin üzerine köşelerine olacak şekilde baskı yapmanız yeterli olacaktır. Eğer çamaşır makinenizin ayaklarında dengesizlik var ise baskı yaptığınızda makinenizin sallandığını görmüş olacaksınız. Bu tür durumlarda genel olarak çamaşır makinesi ayakları vida benzeri dişli şekilde üretilmektedirler. Bu vidalı ayakları çevirerek makinenizin düz durmasını, dengede olmasını sağlayabilirsiniz.

* Çamaşır makinelerinin çamaşır yıkama kapasiteleri bulunmaktadır. Eğer çamaşır makinenize taşıma kapasitesinin üzerinde çamaşır koyarsanız yine makineniz yürüyecektir. Ayrıca bunun yanı sıra zaman içerisinde fazla koyduğunuz çamaşırlar nedeniyle makinelerinizin motorlarıda dahil olmak üzere birçok parçalarında sorun yaşayabileceksiniz.

* Çamaşır makinenizin tamburlarının bağlı oldukları cıvatalarda gevşeme olmuş olabilir. Çamaşır makinelerinin devamlı olarak çalışmaları, zaman içerisinde yıllara bağlı yıpranmalardan dolayı bu civatalar da gevşeme ola bilmektedir. Bu tür bir durumun anlaşılabilmesi için çamaşır makinesi teknik servisini çağırmanız ve makinenizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

* Çamaşır makinelerinin titreme gibi sorununun nedenlerinden bir diğeride çamaşır makinesi amortisörlerinin arızalı olması olabilmektedir. Çamaşır makinelerinde titreme gücünün emilmesi için yerleştirilmiş olan bu tür amortisörler doğal nedenlerden veya konulan malzemenin yeterli kalitede olmaması nedeniyle arızalanabilmektedirler. Bu tür sorunların çözülmesi ve tespit edilmesi içinde çamaşır makinesi teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.

* Çamaşır makinelerinizde bulunan ve burada ki tamburu tutmakta olan askı yaylarında sorun olabilir. Bu tür yaylardan birisi veya birden fazlası yerinden çıkmış olabilmektedir. Bu tür nedenlerden dolayı tambur fazla sallanıyor olabilir. Bu durum da makinelerinizin yürümesine neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Emniyet Vidası

Öncelikle çamaşır makinelerinizin taşınması esnalarında tamburun sağa sola çarpmaması için emniyet vidası dediğimiz vidalar ile sabitlenmektedirler. Çamaşır Makinelerinin arka kısımlarında bulunan 4 delikten uzun birer vida ile tamburun arka saca sabitlenmesi yapılmaktadır. Eğer buradaki vidalar sökülmemiş ise böyle bir durumda makinelerinizin yürümesi normal olacaktır. Çamaşır makinesinin emniyet vidası çamaşır makinenizin özellikle sıkma işlemi yaparken çamaşır makinesinin tamburunun öne ve arkaya hareket etmesini engelleyecektir.

Çamaşır makineleriniz de yıkama işlemi bittikten sonra çamaşırlarda bulunan kalan suyun azalması için sıkma işlemi yapması gerekir. Bu tür işlem sırasında tamburun oldukça yüksek devirde çalışarak ve azda olsa öne ve arkaya hareket etmesi gerekmekte olacaktır. Ancak bu durumda emniyet vidaları ile sabitlenmiş olan tambur bu gelip gitme salınımını gerçekleştiremeyeceği için sorunlara yol açabilmektedir. Bu durumlarda genel olarak çamaşır makinesi yürümesinden başka bir sorunla karşılaşılmasa da uzun bir süre bu şekilde çalışmak durumunda kalan makinelerde durum biraz daha farklı olabilmektedir.

Beyaz eşya kullanıcıları marka ve modeline göre farklı çeşitlerde birçok hata ve arıza ile karşılaşmaktadır. Bu tür arızaların olmasının nedenleri kullanıcı hatasından dolayı olabileceği gibi aynı zamanda makinelerle alakalıda olabilecektir. Çamaşır makinelerin üretilme aşamalarında hangi şartlarda ve ortamlarda çalışabilecekleri ve nasıl iş yapabileceklerine dair özellik durumları belirtilmektedir. Bu durum ve şartlarda çalıştırmak sorumluluğu da siz çamaşır makinesi kullanıcılardadır. Bundan dolayı nedenle belirlenen şartlarda çamaşır makinelerinizin çalıştırılmaları oldukça önemli olmaktadır. Örneğin 5 kg lık kapasiteli bir çamaşır makinesine 7 kg lık çamaşır koymanız durumunda, bu normalin üzerinde olacağı için çamaşır makinelerinizin arızalanmasına sebep olabilecektir. Bu tür durumda “çamaşır makinesi neden hoplar?” sorusunu sormanızın pek bir anlamı olmamaktadır.

Marka ve modeli her ne olursa olsun , tüm marka ve modellerdeki çamaşır makinesi arızaları için Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi firmamızı 7 gün 24 saat telefon aracılığıyla arayarak çamaşır makinesi teknik servis hizmeti almak için çamaşır makinesi servis kaydı oluştura bilirsiniz.

Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi – Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Tamircisi