Anasayfa » Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz?

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz?

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz? – Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makinenizde eğer su almama sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız ve “Bulaşık makinesi su almıyor” şeklinde sorununuz mevcutsa bu yazıdaki bilgiler sizlerin çok işinize yaraya bilir.

Bulaşık makinelerin de su almamas problemi birçok çeşitli sebeplerden dolayı kaynaklanabilen birer sorunlardır. Bir bulaşık makinesinin çalışması ilk öncelikle gerektiği kadar suyu içerisine alabilmesine bağlı olmaktadır. Ama bulaşık makinesi suyu içerisine almıyorsa bu makineler kendilerini kapatırlar ve çalışmazlar. Bulaşık makinelerinde su almama nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

* Bulaşık makinesinde su giriş valfinin bozulması durumu,
* Bulaşık mainesine gelen su akışın da ortaya çıkan bozulmalar veya musluk arızaları,
* Bulaşık makinesi temiz su girişinde veya tahliye hortumu dediğimiz parçada meydana gelen arızalar,
* Bulaşık makinesinde bulunan pompa veya emniyet sivic'i problemleri,

Bu tür sorunlar bulaşık makinesinin içerisine su almamasına neden olabilecek önemli sorunlardan olmaktadır.

Bulaşık Makinesinin Su Giriş Valfinde Meydana Gelen Sorunlar

Bulaşık makinesinde su giriş valfi dediğimiz parça makinelerin tesisattan gelen suyu bulaşık makinesi içerisine alarak ve burada gelen suyu besleyen kısımdır. Ayrıca bu su giriş valfi, su giriş ventili olarak da bilinmektedir. Bu bölümde meydana gelmiş olan bir arızayı onarmak kişiler için zor birer işlemlerdir. Ama iyi bir bulaşık makinesi ustasının yardımı ile bu bölümdeki sorun kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Bulaşık makinenizde tüm kontroller sağlandıktan sonra sorunlar çözülememiş ise muhtemelen su giriş valfi kısmında oluşan bir problem olmuş olabilir.

Bulaşık Makinesi Temiz Su Hortumundan Kaynaklı Sorunlar

Temiz su hortumu dediğimiz parça bulaşık makinelerinin en arka kısmında bulunmakta olan ve tırtırlı bir yapıya sahip olan hortumdur. Buradaki hortumun çeşitli sebeplerden dolayı bükülmesi veya da yerinden oynaması bu hortumun işlevini yerine getirememesine sebep olabilir. Buradaki hortumda meydana gelmiş sorunlar da bulaşık makinesinin çalıştırılması esnasında su alamama problemini meydana gelir. Eğer bulaşık makinenizin içerisine su almama gibi bir sorunu var ise ilk öncelikle temiz su hortumu kısmını kontrol etmeniz gereklidir.

Bulaşık Makinesinin Musluklarında Oluşabilecek Sorunlar

Ayrıca bulaşık makinelerinin su alamamasının bir diğer nedeni ise bulaşık makine tesisatında ortaya çıkan ve ya musluklarda oluşan çeşitli arızalardır. Bu tür sorunlar ortaya çıktığında muslukları kontrol ederek ve açık olup olmadığından emin olabilirsiniz. Bunun yanı sıra birlikte tesisatlarda oluşan arızalar da muslukların su akışına etki edebilir. Eğer musluk arızalandığında ise bulaşık makinesinde içerisine su alamama problemi oluşur.

Bulaşık Makinesinde Emniyet Sivici ve Pompada Oluşan Sorunlar

Bulaşık makinesinde oluşabilecek diğer bir önemli sorunlardan birisi ise emniyet sivici ve pompa kısımlarında oluşan arızalar olmaktadır. Bu tür arızalar da çalışma sırasında bulaşık makinesine su girişini engelleyecektirler. Ayrıca pompa bölümlerinde en çok gerçekleşen sorunlar kısa devre sorunlarıdır. Bu tür kısa devre sorunları bulaşık makinelerinin içerisine su alamama sebeplerinden en önemlilerinden sayılmaktadır. Ayrıca emniyet sivici de aynı şekilde su alamama sorunu çıkarabilecek parçalar arasında bulunmaktadır. Bulaşık makinenizde çeşitli birçok arızası meydana gelebilmektedir. En çok karşılaşılan sorunlardan genellikle içerisine su almama sorunudur. Bu tür sorunun giderilmesinde profesyonel destek almak ve bulaşık makinesi servisi çağırmanız sizin açınızdan daha verimli olacaktır. Bu tür işlemler bulaşık makinenizin ömrü açısından önemlidir.

Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi