Anasayfa » Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor

Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor

Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor – Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

“Bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor” böyle bir durumda ne yapmanız gerektiğini bilmekte zorlanıyor musunuz? Bu aşağıdaki yazımızda sizlere vereceğimiz bilgiler oldukça işinize yarayabilir.

Genellikle bulaşık makinesi tahliye hortumu dediğimiz parçada arıza meydana gelme durumunda bulaşık makineniz su boşaltma işlemini gerçekleştiremeyecektir. Ancak bu tür sorunlar sadece bu sebepler den dolayı gerçekleşmez, çeşitli birçok farklı etkenler de bulaşık makinesinin suyu boşaltamamasına sebep olmuş olabilir. Bulaşık makinenizin suyu boşaltmama durumu tahliye hortumu ile ilgili olabileceği gibi filtreleri ve contaları ile ilgili sorun da olabilir.

Bulaşık Makinesi Su Boşaltma Arızalarında Olası Sebepler Nelerdir?

Bulaşık makinesinin arka kısmında bulunmakta olan tahliye hortumunda veya bağlı olduğu lavabo kısmında tıkanma oluşması bulaşık makinesinde su boşaltma hatası gerçekleşmesine sebep ola bilmektedir. Bu tar böyle bir problem ile karşı karşıya kaldığınızda ilk önce yapmanız gereken tahliye hortumunun durumunun kontrolünü sağlamaktır.

Bulaşık makinenizde filtrelerin temiz olmama durumu makinenin tahliye işlemlerini düzgün yapamayarak bu tür bir duruma sebebiyet verebilir.

Bulaşık makinenizdeki contalardaki gevşeme durumu makinenin suyu dışarı sızdırmasına sebep olabilir.

Bulaşık Makinesi Arızalarında Kontrol Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Eğer Bulaşık makineniz su boşaltma sırasında arıza veriyorsa bazı küçük kontrol yapmanız durumu ile bu sorunu gideremezseniz bulaşık makinesi teknik servisine bilgi vermeniz gerekmektedir. Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi firmamız sizlere bulaşık makinesi teknik servisi konusunda uzman kadrosu ve uygun fiyat avantajlarıyla bu konuda servis hizmeti verecektir.

* Bulaşık makinesi eğer su boşaltma işlemini yapamıyorsa ve makineniz yıkama işlemi durumunda ise mevcut işlemin iptalini gerçekleştiriniz.
* Bulaşık makinenizde farklı kısımlarda ve 3 adet filtre ile süzgeç aksamı bulunur, bu filtrelerde birikmiş olan kir ve pislik bulaşık makinenizin suyu boşaltmasına engel olabileceği için bu filtrelerin kontrolü sağlayınız.
* Bulaşık makinenizin tahliye hortumunda kalan bulaşık atıkları nedeniyle tıkanıklık meydana gelmiş olabilir, bu bölümlerde tıkanma kontrolü sağlayınız.

Bu tür kontrolleri gerçekleştirdikten sonra makinenizi tekrar programlayıp çalıştırınız. Eğer sorun devam ediyorsa firmamız kahramanmaraş bulaşık makinesi teknik servisinden yardım alabilirsiniz.

Bulaşık Makinelerinin Çalışma Sistemi Neden Bozulur?

BUlaşık makinesi cihazlarında arıza meydana gelmesi mevcut sistemin doğru düzgün çalışmaması ile ilişkilendirilir.

Bulaşık makinelerinin çalışma prensiplerini bilmeniz durumunda, arıza oluşmasında engelleyici önlem alabilme avantajına sahip olabilirsiniz.

Bulaşık makineleri çeşitli birçok küçük parçaların bir araya gelmesi mantığı sonucu ile oluşturulmuş kapsamlı yapılar olmaktadır. Bulaşık makinesinde dönen su fıskiyesi aracılığı ile kirli bulaşıkların temizlenmesi sağlanırken, burada 3 farklı motor sistemi de bu işlemler sırasında çalışma gösterir.

Siz kullanıcılar bulaşık deterjanını makinenizin deterjan haznesinde koyarak başlat tuşuna bastığınız sırada, bulaşık makinesindeki tüm aksamlar sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlaması gerekmektedir. Bulaşık makinenizin deterjanı alması sonrası tahliye hortumu yardımı ile suyu transfer etmesi ve aldığı bu suyu saatte ortalama 145 km hız ile püskürterek bulaşıkları arındırma işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bulaşık makinesinde bulunmakta olan ısı motoru alınan suyun ısı miktarını ayarlayarak, termostatların doğru düzgün çalışması ile ısı miktarının doğru düzgün ayarlanmasını sağlamaktadır.

Bulaşık makinenizde çatal bıçak sepetinden tutun da deterjan haznesine kadar ve filtre ile lastiklere kadar tüm bulaşık makinesi parçalarının problemsiz çalışması bulaşık makinesi arızaları ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Sizlerin düzenli olarak şekilde bulaşık makinesinin temizliğini yapmanız arıza yaşamanızı engelleyerek ve makinenizin uzun süreli kullanım deneyimi kazanmanızı sağlar.

Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi firmamız siz değerli müşterilerimize her daim en iyi hizmeti suna bilmek adına kendini ve personellerini geliştirmektedir.