Anasayfa » Klima Su Akıtıyorsa Ne Yapmalı?

Klima Su Akıtıyorsa Ne Yapmalı?

Klima Servisi Kahramanmaraş – Klima Su akıtıyor Ne yapmalıyım?

Klima Su Akıtıyorsa Ne Yapmalı?

Ülkemizde ve Dünyada Kullanılan alanlarda soğutma veya ısıtma görev sistemleri olarak hizmet veren ve sağladıkları düşük maliyetli konfor sebebiyle tercih edilen teknoloji harikası klimalarda, Bazen zaman zaman çeşitli arızalar ile karşılaşılıyor olabiliriz. klimalarda karşılaştığımız bu tür arızalardan bir tanesi, klima sisteminin su akıtmasıdır. ve bu tür bir durumda doğal olarak klima su akıtıyorsa ne yapılmalı sorusuyla karşı karşıya kala bilirsiniz. yazımızı okuyarak bu soruna çözüm getire bilirsiniz. veya Kahramanmaraş Klima Servisi firmamızı arayarak müşteri çağrı merkezi hattımızdan destek alabilirsiniz.

Klimanın Su Akıtmasının Sebepleri şunlardır.

Klima cihazlarımızın su akıtmalarının birçok nedeni olabildiği gibi, hangi üniteden su aktığına bağlı olarak bu sebepler değişe biliyor. Mesela örnek: Klimanın iç ünitesinden su akmasının sebepleri klimanın gazının eksik olabileceği gibi, drenaj hortumunda herhangi bir tıkanma yaşandığını veya drenaj hortumunun delindiğini, klima iç ünitedeki peteğin kirlenmesi gibi sorunlarda da baş gösteriyor.

Klimanızın su akıtmasının ilk olarak ne sebeple ve hangi üniteden aracılığıyla gerçekleştiğinin tespiti gerekiyor. Saptanan klimadaki soruna ve ünitesine göre belli çözümlemeler getirebilmek mümkün olmaktadır.

Klimanın Dış Üniteden Su Akıtması Sorunu

Klimanızın iç ünitesi soğutma modunda iken bağlantı borularının yardımı ile nem oranıda hesaba katılarak yoğuşma sağlamaktadır. Klimanızda ki bu yoğuşma durumu, su damlası şeklinde akıntılara neden olabilmektedirler.

Eğer Klimanızı ısıtma modunda kullanıyorsak, bu durumda da yoğuşma ile su damlacıkları akıtması olması normal bir durum olmaktadır. Klima cihazınız işlevine son verildiği taktirde bu su akma durumuda son bulacaktır.

Klimanızda dış ünitede yeni bir montaj yapılmış ise, klimanızın dış üniteden su akıtması durumu bu nedenle son derece normal olacaktır. Klimanızın dış ünitesinin montajında herhangi bir sorun oluşmuş ve dış ünitenin su akıtması söz konusu değil ise, o halde doğru bir şekil de montaj işleminin tamamlana bilmesi için klima teknik servis yardımı talep etmeniz gerekecektir. Bu durumda Firmamız Kahramanmaraş Klima Servisi ni arayarak marka ve modeli her ne olursa olsun tüm klima cihazlarınız için klima servis hizmeti tarafımızdan ala bilirsiniz.

Klimanın İç Üniteden Su Akıtması Sorunu

Klimanızın iç ünitesinden kaynaklı su akıtması yapıyor ise bu durumun birçok sebebi olabilir. Klimanızın iç ünitesinden su damlamasına neden olan klimada bir arıza söz konusu olacağı için ve bu durumda klima teknik servisine başvurmanız gerekecektir. Bu tür klima arızaları için firmamız kahramanmaraş klima servisi müşteri hizmetleri hattımızı arayarak bizdek klima servis desteği sağlaya bilirsiniz.

Klimanızın iç ünitesinden su damlacıklarının akması durumunda klimanızdaki gaz seviyesinin yüksek veya gaz seviyesinin düşük olması, klima iç ünitesindeki peteğin kirlenmiş olması, klima drenaj borusunda delinme veya tıkanma, drenaj borusunun eğiminin yanlış olması gibi nedenlerden kaynaklanıyor ola bilmektedir. Bu tür arıza durumlarına karşı klimanızının bakımlarının ve kontrollerinin düzenli yapılması gerekmek ile birlikte klima teknik servisiyle iletişime geçmeli ve uzman klima servisi yardımı almalısınız.

Klima Servisi Kahramanmaraş Saygılarını sunar.