Anasayfa » Bulaşık Makinesi Arızaları

Bulaşık Makinesi Arızaları

Bulaşık Makinesi Arızaları – Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makinesi, beyaz eşyalarınız içerisinde en sık arıza yapan beyaz eşyalardan birisidir. Çünkü bulaşık makinesi en sık kullandığınız beyaz eşyalarınızdan birisidir. Bulaşık makinesi arızaları, bulaşık makinenizin ömründen veya sizin yani kullanıcı hatası sorunlarından dolayı kaynaklanabilmektedir. Bulaşık makinesindeki arızalı sorunları çözmek ve bunlara müdahale etmek kesinlikle ama kesinlikle zor değildir. Çoğu durumlarda problemi kendi başınıza çözebileceğiniz basit sorunlar oluşa bilmektedir. Diğer bazı sorunlar ise bulaşık makineniz için bulaşık makinesi servisi çağırmanız gerektirebilir.

Bulaşık makinelerinde en sık görülen arıza çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Bulaşık Makinem Su Almıyor

Eğer Bulaşık makineniz su almıyorsa, hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Bulaşık makineleri su ile çalışan makineler olduğundan dolayı su ile ilgili oluşan sorunlarda tamamen kendini kapatmaktadır. Bu tür sorun ile ilgili aşağıdaki yardım yazılarını inceleyiniz.

* Bulaşık makinenize bağlı olan su musluğunu kontrol ediniz. Çeşitli sebeplerden nedeniyle kapatılmış olabilen musluklar gibi durumlar bulaşık makinenizin çalışmasına engel ola bilmektedir.
* Eğer bulaşık makinesinin bağlı olduğu tesisatta sular kesilmiş ise bulaşık makinesi su almayacaktır.
Tüm bu sebepler nedeniyle herhangi bir çözüm bulamadıysanız kahramanmaraş bulaşık makinesi servisi firmamızı aramanızda fayda olacaktır.

Bulaşık Makinem Açılıyor Ancak Yıkama Programı Başlamıyor

Bulaşık makinenizi açabiliyor ama çalıştırmak istediğiniz programda çalıştırmanız mümkün olmuyorsa bu sorun çok büyük ihtimalle bulaşık makinenizin elektronik devrelerinde oluşan problem olabilmektedir. Bu tür sorunun çözümü için mutlaka kahramanmaraş bulaşık makinesi servisi firmamızı arayınız.

* İlk önce bulaşık makinenizin açma kapama düğmesine basarak makineyi kapatınız.
* Daha sonra iki dakika kadar bekledikten sonra yeniden makineyi çalıştırınız.
Eğer aynı problem devam ediyorsa, hemen Bulaşık makinesi servisi firmamızı arayınız.

Bulaşık Makinesi Gürültü Yapıyor

Aynı çamaşır makinelerinde olduğu gibi, bulaşık makinelerinde de çalışırken çok gürültü yapabilmektedir. Hatta bulaşık makineniz sallanabilmetkedir. Bu tür sorunun kaynağı genellikle bulaşık makinesinin eski model olması olabilir. Beyaz eşyaların kullanım ömürleri en fazla 10 senedir ve bu süreye yaklaştıkları durumlarda çeşitli arızalar vermeye başlarlar. Aynı zamanda kalitesiz bir bulaşık makinesi kullanıyorsanız 4-5 yılda makineniz hemen hemen kullanılamaz hale gelebilir.

* Bulaşık makinesinde gürültü sorunu makine iç aksamlarında oluşan bir parçalanma sebebiyle oluşabilir.
* bulaşık Makinesinin iç kısmını bir ışık yardımıyla iyice inceleyerek herhangi bir parçanın düşüp düşmediğini kontrol ediniz.
* Bulaşık makinenize gereğinden çok deterjan koymuş olabilirsiniz. Bazı bulaşık makinelere bir tablet deterjan fazla gelebilmektedir. Ve bu durum bulaşık makinesinin gürültülü bir şekilde çalışmasına sebep olabilmektedir. Eğer sizi bu gürültülü ses rahatsız ediyorsa, diğer bir sonraki bulaşık yıkamanızda yarım tablet deterjan kullanarak ses durumunu kontrol ediniz.

Makinenin Yerine Tam Oturduğunu Kontrol Edin

* Bulaşık Makinesinin bulunduğu zemin durumu sağlam ve düz olmayabilir.
* Bulaşık makinenizden eğer gürültü duymak istemiyorsanız, mutlaka bulaşık makinesini yere sabitleyiniz.
* Bulaşık makinelerinde çok sayıda gürültü nedeni, makine hareketinden kaynaklanmaktadır.
* Bulaşık makinesi hareket ederken, içerisindeki tabak, kaşık, çatal vs gibi kirli bulaşıklarınız birbirine çarparak ses çıkarabilir.
* Bundan dolayı nedenle bulaşık makinesini sabitlemeniz çok önemlidir.
Bulaşık makinesi arızaları gibi konularda daha fazla destek ala bilmek için kahramanmaraş bulaşık makinesi servisinizi arayınız.

bulaşık Makinesini Uzun Ömürlü Kullanım İçin

Bulaşık makinenizi daha uzun ömürlü kullanım için makinenizin temel aksamlarına yılda en az bir kez bakım yaptırın. Kireçlenmiş veya hasar görmüş bulaşık makinesi parçalarını yenileriyle değiştittirin. Bulaşık makinenizi bu şekilde kullanırsanız makinenizin ömrünü yıllarca uzatabilirsiniz. Ayrıca bunun dışında rastlanan bulaşık makinesi arızaları için lütfen bulaşık makinesi servisi firmamızı çağırınız.