Anasayfa » Çamaşır Makinesinin Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır Makinesinin Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır Makinesinin Kazanı Neden Dönmüyor? Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi

Kahramanmaraş çamaşır makinesi servisi firmamız siz değerli müşterilerimiz için bilgilendirme amaçlı çamaşır makinelerinizde oluşa bilecek çeşitli arızalar için makaleler hazırlamaktadır. Bu sayfada bulunan makalelerimizi denemeden önce lütfen Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Tamir Servisi firmamızı araya bilirsiniz.

Çamaşır makinemin kazanı dönmüyor benzeri sorunlar yaşıyorsanız, Çamaşır makinesinin neden kazanı dönmüyor? gibi sorununuzun cevabını sizler için derlediğimiz bu makalemizde bulabilirsiniz. Çamaşır makinesi benzeri gibi elektrikle çalışan makinaların tüm parçaları birbirine entegre şekilde çalışmaktadırlar. Birden fazla sebepten dolayı sebebiyle çamaşır makinenizin kazanı dönmüyor olabilir. Sizler için aşağıda bu ve benzeri sebepleri ve yapılması gerekenleri ayrıntılı bir şekilde derlemeye çalıştık. Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır Makinesinin Kazanı Neden Dönmüyor?

Çamaşır makinasının tamburu dediğimiz parçası yani çamaşır makinesi kazanı dönmüyor ise aşağıdaki adımları sırasıyla denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu işlemleri denediğiniz halde çamaşır makinesi tamburu halen dönmüyorsa hemen kahramanmaraş çamaşır makinesi servisi miz ile iletişime geçerek çamaşır makinesi tamiri için teknik servis talebinde bulununuz.

Kapak

İlk Önce çamaşır makinenizin kapağının tam olarak kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı eğer ki çamaşır makinenizin kapağı tam olarak kapalı değil ise makineniz çalışmayacaktır. Burada kapağı kapatırken çıkan tık benzeri ses makinenizin kapağının doğru bir şekilde kapandığını gösterir.

Dengesiz çamaşır yüklemesi

Çamaşır makinesini satın aldığınızda kullanım kılavuzu da makine ile birlikte yanında verilmektedir. Burada ki kılavuz kullanma talimatlarını içermektedir. Çamaşır makinenize kılavuzunda belirten durumdan daha az veya daha fazla kirli çamaşır doldurmanız durumunda dengesiz yük oluşmasına neden olmaktadır. Bu tür bir durumla karşılaşmamak için kontrol etmek amacıyla çamaşır makinenizi içi boş iken çalıştırınız. Eğer çamaşır makinenizin içi boş iken normal çalışıyorsa ağırlığa dikkat ederek ve ağırlığı eşit bir şekilde dağıtarak doldurup çalıştırınız. Yani çamaşır makineniz hatalı çamaşır yüklemenizde hata verebilir.

Tahliye Hortumu Kontrolü

Çamaşır makinesi tahliye hortumunda oluşabilecek çeşitli aksaklıklar ve arızalarda tanburun dönmesine engel olmaktadır. Burada çamaşır makinenizin tahliye hortumu bir şekilde yerinden çıkmış olabilir ya da doğru bir şekilde ayarlanmamış olabilir. Burada yapmanız gereken ilk işiniz makinenizin arkasında bulunmakta olan tahliye hortumunu kontrol etmek olabilir. Burada ki tahliye hortumunu genellikle kolayca görebileceğiniz bir yerde bulunup genellik gri bir renkte ve tırtıklı şeklinde olup makinenin arka kısmında bulunur. Tahliye hortumunun yerden mesafesi en az 40 cm en fazla 100 cm yukarda olması gerekmektedir. Bu soylediğimiz değerlerin dışında ise çamaşır makinesi kazanı dönmeyecektir.

Proğram Ayarı

Ayrıca yanlış seçtiğiniz program ayarında da tamburunuzun dönmemesine sebep olabilmektedir. Öncelikli olarak makinenizde bulunan Başla/Beklet/İptal düğmesine 3 saniye basılı tutarak programı sıfırlayıp makineyi kapatabilirsiniz . Açma/Kapama düğmelerini kullanarak makinenizi açarak ve istenilen sıcaklık ve sıkma değerleri düzenlenip makine Başla tuşuyla başlatılır.

Filtre Temizliği

Çamaşır Makinesi Filtre temizliği yapmak için ilk olarak çamaşır makinenizin fişini çekiniz ve su akma ihtimaline karşı filtrenin bulunduğu yere bez koyunuz. Çamaşır Makinesinin ön kısmında bulunmakta olan filtre kapağı sola çevirerek açıp (burada su akabilir) ve filtreyi iyice temizleyiniz. Çamaşır makinenizin filtresi temizlendikten sonra tekrar kapağı sıkıca kapattarak çamaşır makinesini çalıştırıp program seçimi yapınız.

Kayış Arızası

Çamaşır Makinenizde Kayış arızası sebebiyle makinenizin kazanı dönmüyor olabilmektedir. Normalde çamaşır makine kayışı sık sık arıza göstermez aancak kayış kopmuş veya yerinden çıkmış olma ihtimali olabilir. Kayışın kopmasına yada yerinden çıkmasına sebep olan sorun çamaşır makinesi kazanına sıkışmış olan eşyalardan kaynaklı olabilmektedir. Motor kayışı aşırı yük nedeni ile buradaki kasnak da oluşacak yalpalama ile yerinden çıkmış olabilme gibi ihtimali vardır. Ayrıca kazan rulmanı dağılması gibi durumlar da kayış atmasına neden olabilir.

Kazan Temizliği

Çamaşır makinelerinizde kazan temizlenmesi de oldukça son derece önemli olmaktadır. Bunun için 1-2 ayda bir makinenizi içerisi boş iken çalıştırınız. Bu tür durumda daha iyi sonuç almak için makinenin 2 nolu gözüne kireç çözücü ekleyebilirsiniz. Yıkama programı bittikten sonra çamaşır yükleme kapağını aralıklı bırakarak çamaşır makinesinin içinin kurumasını sağlayınız.

Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi firmamız siz değerli müşterilerimize her daim 7/24 hizmet vermek amacıyla kendisini geliştirmekte ve siz değerli müşterilerimize bir telefon uzaklıktayız. Tüm marka ve modellerdeki çamaşır makinesi arızalarınız için kahramanmaraş çamaşır makinesi tamir teknik servisi firmamıza ulaşınız.

Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Tamir Servisi verdiğimiz bazı markalar

Kahramanmaraş Altus Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Ariston Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Beko Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Bosch Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Frigidaire Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Hotpoint Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Indesit Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Miele Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Profilo Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Regal Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Siemens Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Vestel Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş AEG Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Samsung Çamaşır Makinesi Servisi
Kahramanmaraş Ariston Çamaşır Makinesi Servisi