Anasayfa » Buzdolabı Koku Yapmasını Engelleme

Buzdolabı Koku Yapmasını Engelleme

Buzdolabı Koku Yapmasını Engelleme – Kahramanmaraş Beyaz Eşya Servisi

Her zaman gıda ürünlerimizi güvenli ve sağlıklı bir şekilde sakladığımız buzdolaplarımız zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı olarak pis kokular yaymaktadırlar. Bu durum gerek kullanım dışı kalması veya arızalı olması durumlarında ortaya çıkan bu tür kokuların giderilmesinin birçok çeşitli çözüm yolları mevcuttur. Aynı zamanda hiçbir durumda buzdolabınızda koku olmaması için ise buzdolabı kullanımlarınızda bazı ipuçları sıralanabilir.

Buzdolabı Kullanımlarında Koku Engelleme Yolları

Sürekli olarak kullanılan buzdolaplarında, olası çeşitli kötü kokuların en önemli sebeplerinden bir tanesi ise buzdolabınızda uzun süreli gıda ürünlerin beklemesi kaynaklıdır. Özellikle sebzelik ile meyvelik kısımlarında çürümüş bazı gıdaların kokuları oldukça kötü olabilmektedir. Bunun yanı sıra pişirilmiş gıdaların buzdolabınızda var olması da çok daha olumsuz bazı durumları beraberinde getire bilir. Uzun yolculuklara çıkacağınız durumlarda mutlaka buzluk bölümlerinin boşaltılmış hale getirilmesi gerekmektedir. İlk başta et ürünleri olmak üzere bu tür gıdaların çok uzun süre buzdolabınızda kalmasıyla ortaya kötü kokular oluşmaktadır. Aynı zamanda saklanması gerekli olan yiyeceklerde ise torbalama ile saklanma yapılmalıdır. Yani gıda ürünlerinizin buzdolabı poşetleriyle sarılması durumunda yiyeceklerin çok daha sağlıklı bir şekilde saklanması mümkün olmaktadır. Bu tür bir poşetleme sayesinde ortaya çıkabilecek kötü kokulara da engel olunmaktadır.

Aniden Kokan Buzdolabı İçin Ne Yapılır?

Çok uzun süreli olan elektrik kesintilerinde ya da elektrik prizi ve fişinden kaynaklı bir problem durumunda buzdolapları soğutma durumu yapmamaktadır. Bu tür bir durumda yiyeceklerin bozulma süreçleri oluşur. Sizlerin farkına bile varmadan birçok gıda ürününüzün kısa zamanda içerisinde kokmaya başladığı ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumların oluşmaması için buzdolaplarının sık sık elektrik kontrollerine bakılması gereklidir. Priz ve fiş den dolayı sorunlu durumlarda ise hemen önlemler alınarak ve yiyecekler güvenli yerlere taşınması gerekmektedir. Aksi bir durumda gayet lezzetli ve kaliteli yiyeceklerin birkaç saat içinde bozulmaya başlamasıyla ortaya bazı kötü kokular çıkabilir. Aynı zamanda buzdolabınızın düzenli olarak bakımlarının yapılması da buzdolabında bu tür sürekli bir kokuların olmasını büyük oranda engelleyecektir.

Buzdolabında Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Buzdolabında kötü kokuların giderilmesi işlemlerinde ilk önce teknik olmayan işlemler yapılmaktadır. Bu durum basit bir şekilde hazırlanabilecek olan karbonatlı suyla buzdolabı içerisindeki tüm parça ve bölümlerinin temizliği yapılabilir. Bunun sayesinde buzdolabı içerisinden gelen kötü kokular giderilmektedir. Ama bazı durumlarda bu kötü kokuların devam etmesi de ihtimal dahilinde olmaktadır. Bu tür durumla karşılaşılmasında ise buzdolabının bir bölümüne ağzı açık bir şekilde süt bırakılması ya da çay posası konulması da bu kötü kokunun giderilmesinde etkili olan diğer bir çözüm önerilerindendir. Bu yapmış olduğunuz tüm temizleme işlemlerine karşın buzdolabında halen sıklıkla kötü kokuyla karşılaşılması durumunda Kahramanmaraş Bızdolabı Servisi firmamızla iletişime geçebilir, deneyimli ve uzman ekiplerimizin yardımlarıyla buzdolabınızın bakım veya onarım görmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca buzdolabının arka bölümünde birikmiş sulardan dolayı kaynaklı bir koku durumu olabilmektedir. Bu tür durumlarda kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. En kısa zaman içerisinde buzdolabınızın tüm bakımlarını yaparak kötü kokusu giderilmiş bir buzdolabına sahip olabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize uygun ödeme ve fiyat koşulları da sunan kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamızın tüm buzdolabı tamir ve bakım işlemleri konusunda bilgi alabilir, anında buzdolabı servisi randevu sistemiyle istediğiniz gün ve saatte buzdolab servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sizin buzdolabınızın teknik olarak incelemesi de yapılırken aynı durumda çalışma düzeninde var olan bozuklukların , problemlerin giderilmesi için garantili orjinal parça değişimlerini de sağlamaktayız.

Kahramanşara Buzdolabı Servisi Firmamız siz değerli müşterilerimz için her daim en iyisi ve en uygun fiyatlı hizmet vermek adına çalışmaktadır.

Kahramanmaraş’ta bulunan buzdolabı markalarına ait özel servis firmaları

Kahramanmaraş Altus Servisi
Kahramanmaraş Arçelik Servisi
Kahramanmaraş Ariston Servisi
Kahramanmaraş Beko Servisi
Kahramanmaraş Bosch Servisi
Kahramanmaraş Frigidaire Servisi
Kahramanmaraş Hotpoint Servisi
Kahramanmaraş Indesit Servisi
Kahramanmaraş Miele Servisi
Kahramanmaraş Profilo Servisi
Kahramanmaraş Regal Servisi
Kahramanmaraş Siemens Servisi
Kahramanmaraş Vestel Servisi
Kahramanmaraş AEG Servisi
Kahramanmaraş Samsung Servisi