Anasayfa » Klima Motorundan Çok Ses Geliyorsa Ne Yapmalısınız?

Klima Motorundan Çok Ses Geliyorsa Ne Yapmalısınız?

Klima Motorundan Çok Ses Geliyorsa Ne Yapmalısınız? Klima Servisi Kahramanmaraş

Hava sıcaklıklarına göre çalıştırılan klimaların motorların dan seslerin gelmesi normal, olağan bir durumdur. Ancak bu sesler çok fazla geliyorsa bir problem olabilir. Klimanızın motoru klima çalıştıdığı zaman devreye girmekte ve klima kapatıldığı zaman otomatik olarak klima motoru kapanmaktadır. Klima motorunda belirli seviyede çıkan seste bir sorun yoktur ama ses fazla yüksek ise bazı önlemleri almanız gereke bilir. Tamam o halde klimanızın motorundan çok ses geliyor ve bu durumda ne yapmalısınız? Klimanız çalışırken motordan olağan dışı boyutta fazlaca sesler geliyorsa ya klimanızda veya da klima motorunda bir sorun olabilir.

Klima Motorundaki Ses İçin Ne Yapmak Gerekir?

Klimızda çok fazla sesler çıkarmakta olan motorunu kontrol etmek gerekmektedir. Klima motorunu kontrol etmeniz için öncelikle çalışan klimanızın kapatılması gerekmektedir. Klimanın kapatılmasının sonrasında, ardından klima motorunun içinin kontrol edilmesi ve temizlenmesi Lazımdır. Klimanızın motorun daki fanlara dikkat etmeli ve bu fanlar zarar görmüşler ise klima motorunun kapağının çıkartılması gerekmektedir. Klimanızın motoru iyice temizlenmeli. Ancak bu temizlik su kullanarak yapılmamalı. Klimanızın motorunun silinmesi ve içerisinde bulunan pisliklerin iyice dışarı çıkarılması gerekmektedir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra motordan hala ses geliyorsa hemen bir klima tamircisine başvurarak, klima tamircisinden yardım almanız gerekmektedir. Kahramanmaraş Klima Servisi firmamızdan bu hizmet için destek ala bilirsiniz. Klima motorunuzda yapmış olduğunuz temizleme işlemi herhangi bir işe yaramıyorsa bir elektrik problemi olma ihtimali çok yüksek olabilir. Bu nedenle bir klima tamircisi çağırmak sizin ve klimanız için daha iyi olacaktır.

Klima Motorundaki Sesin Fazla Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Eğer klimanızın motorun dan çok fazla sesler geliyor ise klima motorunun perdeleri arasına bir şey girmiş olma ihtimali olabilir. Ayrıca budan başka çok fazla çalıştırılan klima motorları bazı zamanlar çok fazla ses çıkarabilirler. Klima motorun içinde bulunan fanların zarar görmesi durumuda ses çıkarmasının sebeplerinden biridir. Klima Motorundan çıkan sesler, hem klimanızın hemde klimanın motorunun fazla yorulduğu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenden dolayı klimanızı gün boyunca çalıştırmak doğru olmayacaktır. Klimanızın Motorudaki fanların sıcaklık sebebiyle şekil değiştirmesi mümkün olmakta ve bu durum klimanızdan sesler çıkmasına sebep olabilir.

Klima Motoru Nasıl Temizlenmelidir?

Klimalar ve klima motoru elektrik ile çalışan bir sistem üzerine kurulmuş sistemlerdir. Bu nedenle klima motorunun içerisine su dökmek klimanızın motoruna zarar verici sıvılar dökmek klimanızın motorunun bozulmasına neden olmaktadır. Bu tür durumlar da klima motoru temizlenirken, bir bezden yardım alarak bir bez parçası kullanmak sizin ve klimanız için daha doğru olacaktır. Klimanızın motorunun içerisi bir bez yardımıyla dikkatli bir şekilde silinmesi gerekmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra klima motoru içerisinde ki bulunan pislikler temizlenmek istendiği zamanlar da bir elektrik süpürgesinden yardım ala bilirsiniz.

Klima Servisi Kahramanmaraş Saygılarımızla