Anasayfa » Bulaşık Makinesi Bulaşıkları İyi Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları İyi Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları İyi Yıkamıyor – Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

Çalıştırmakta olduğunuz bulaşık makinenizde yıkama işlemi bittiğinde bulaşıklarınızın halen yağlı ve kirli olduğunu görüyormusunuz? Yapılması gereken her şeyi doğru yapmış olmanıza rağmen bulaşıklarınız iyi yıkanmıyor sa? “Bulaşık makinesi bulaşıkları iyi yıkamıyor” şeklinde diye düşündüğünüz zamanlarda yapmanız ve kontrol etmeniz gereken şeyleri sizin için derledik. Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makineleriniz kullanmakta olduğunuz çeşitli deterjanlardan, şebeke sularından veya da oluşan çeşitli bulaşık makinesi arızalarından dolayı bulaşıkları yıkamayı düzgün yapmadığı durumlarla karşılaşmanız olağan olmaktadır. Temizlenmesi için bulaşık makinesine koyduğunuz bulaşıkların doğru düzgün bir şekilde temizlenmemeleri sizler için hem zaman hem de para kaybına sebep verecektir. Ayrıca aynı zaman zarfında bulaşıklarınızı makineye yerleştirmeden evvel önce üzerlerindeki kirli yemek artıklarını bulaşıkları suya tutmanıza çok fazla luzüm yoktur. böyle bir durumda sadece üzerlerindeki bulaşıkları sıyırmanız yeterli olacaktır. Bu durumda eğer bulaşık makineniz doğru düzgün bir şekilde çalışıyorsa bulaşıklarınız temizlenmiş bir şekilde makine içerisinden çıkacaktırlar.

Bulaşık makinesinin bulaşıkları temizlememesinin bir den fazla farklı nedenleri olabilmektedir. Kullanmakta olduğunuz bulaşık makinesi deterjanlarınızın bozulmuş olması nedenlerinden birisi olabilmektedir. Bu sebeple ilk önce bakmanız gereken yer bulaşık makinenizde kullanmakta olduğunuz deterjanlardır.

Bulaşık Makineleri Bulaşıkları Kirli Çıkartıyor

“Bulaşık makineleri bulaşıkları kirli çıkartıyor” şeklinde kigibi çeşitli şikayetleriniz mevcutsa bu durumun nedeni birden fazla olabilir. Bulaşık makinenizde kullandığınız deterjan sorunları gibi problemler olabileceği gibi bulaşıkları makinenin içerisine yanlış yerleştirdiğiniz gibi de bu tür sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle bulaşık makinesi kapasitenin çok üzerinde makinenin içerisine kirli bulaşıkların dizilmesi bu tür bir duruma neden olabilmektedir. Bulaşık makinenizde üst üste dizdiğiniz kirli bulaşıkların tam olarak temizlenmeyeceğin den emin olabilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte bulaşık makinesinde yanlış bir program seçiminden nedeniyle de makinedeki bulaşıklarınızın temizlenmemesi gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinde Deterjan Kullanımı: Yeteri kadar temizleme gücü olmayan kötü, kalitesiz deterjan kullanımı bulaşıklarınızda tam temizlik sağlayamayabilir. Ayrıca bununla birlikte bulaşık makinesi deterjanlarının bozulmuş olması da istediğiniz gibi sonuçları almakta sizi yarı yolda bırakabilirler. Bulaşık makineleriniz için kullanmakta olduğunuz deterjanlarınızın nemli olmayan kuru bir ortamda saklanması gerekmektedirler. Bulaşık makinesi deterjan haznesi içerisinde 2 farklı kademe olmaktadır. Bu kademeler makinenizin içerisine doldurduğunuz bulaşıkların durumlarına göre deterjan koymanızı göstermektedir. Eğer ki bulaşık makineniz tam olarak dolu değilse alt kademeye; eğer ki bulaşık makinenizin içerisi tam doluysa üst kademeye kadar deterjan kullanmanız gerekmektedir.

Bulaşık Makinesinde Sepetlerin Yerleştirilmesi: Bulaşık makinelerinin içerisinde bulunmakta olan çatal kaşık gibi kirli bulaşıkların yıkanması için çeşitli sepetler bulunmaktadırlar. Buradaki bulunan sepetlerin bulaşık makinesi içerisinde tam olarak nerede durmaları gerektiğini belirtmekte olan alanlar bulunmaktadır. Eğer ki bu sepet alanlarının dışında bu sepetleri kullanıyorsanız bulaşıklarınızda istediğiniz temizleme sonucunu yakalayamayacaksınız demektir.

Bulaşık Makinesinde Program Seçimi: Bulaşıklarınızın durumu ile bulaşık makinelerinizin özelliklerine göre seçmeniz gereken programlar değişmektedirler. Yani uzun süredir bekleyen ve katılaşmış kirli bulaşıklarınız mevcutsa yüksek sıcaklık derecelerinde ve yoğun yıkama programlarından birisini bulaşık makinenizde seçmeniz gerekmektedir. Buradaki seçilmiş olan yüksek sıcaklık nedeniyle kurumuş olan yemek artıklarının sıcak suda çözünerek daha kolay temizlenmesi sağlanabilmektedir.

Bulaşık Makinesi Parçalarının Temizlenmesi

Bulaşık makinesi içerisinde bulunan parçalarının kirlenmesi de bulaşıklarınızın tam olarak temizlenememesine sebep olabilmektedirler. Bu tür nedenle bulaşık makinesi içerisindeki kirli bulaşıkları temizlemekle görevli olan bu parçaların temizliklerine ve bakımlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bulaşık Makinesinde Pervane Temizliği: Bulaşık makinelerinizin içerisinde bulunmakta olan pervanelerin tıkanmaları durumunda yeteri kadar suyu geçirememesine neden olabilmektedir. Bu sebeple bulaşıklarınızın üzerine tazyikli temiz suların ulaşması zorlaşabilecektir. Bulaşık makinesindeki pervanelerin tıkanmasına sebep veren en önemli durum kireçlenme sorunudur. Şebeke sularınızın kireçli olmaları zaman içerisinde bu tür pervanelerin kirlenmesine, kireçlenmesine sebebiyet vere bilmektedir. Bulaşık makinesi pervanelerinizi bulundukları yerlerden sökerek kireç çözücüler yardımı ile kireçlerinden temizlemeniz sonucunda bu tür bir sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca böyle bir sorunu kürdan yardımı ile tıkanıklıkları açıp temizleyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesinde Süzgeç Temizliği: Bulaşık Makinelerinizin içerisinde bulunmakta olan ve yemek artıklarının bulaşık makinesi içerisine girmesine engel olan süzgeçler zaman içerisinde tıkanmaktadırlar. Bu sebeple süzgeçlerin temizlikleri de ayrıca önemli olmaktadır. Süzgeçlerde tıkanıklığın oluşma sürelerine göre buradaki süzgeçleri çıkartarak çeşme nin altında iyice temizleyebilirsiniz. Bu durumda dahi eğer kalan kalıntılar varsa bu kalıntıları da temizlemek için de kürdan kullanabilirsiniz.

Bulaşık MakinesindeTahliye Hortumu Kontrolü: Bulaşık makinelerinde tahliye hortumları yıkama yapılan bulaşıklardan dolayı oluşan kirli suyu bulaşık makinesi içerisin den tahliye etmeye yaramaktadırlar. Buradaki hortumların doğru şekilde konumlandırılmaması durumunda, gider tıkanıklıkları ya da bu hortumun tıkanması gibi sebeplerden dolayı işini doğru yapamadığı durumlar olmaktadırlar. Bundan dolayı sebebiyle bu hortumu belirli aralıklarda kontrol ederek bu tür bir sorunu yaşamamış olacaksınız.Bulaşık makinelerinizin en önemli ve tek amacı içerisine koymuş olduğunuz kirli bulaşıkların temizlenmesidir. Buradaki amacını gerçekleştiremediği gibi zamanlarda mutlaka bulaşık makinenizde yanlış giden bazı durumlar var demektir. Bundan dolayı sebeple yapacağınız kontroller ve kullanacağınız temizlik malzemelerinin kaliteli olmaları durumunda istediğiniz sonuçları kolaylıkla alabileceksiniz.

Bulaşık makinesnizde yapacağınız bazı kontroller ise, bulaşık makinesi parçalarının temizlenmeleri ve kullanılan deterjanların kaliteli, amacına uygun olmaları gibi birçok doğrunun bir araya gelmesi durumunda istenilen sonuçların alınmasına sebep olabilecektir. Ayrıca aynı zamanda doğru sonuçlara ulaşmak için bulaşıklarınızın zamanında yıkanmasına da önem göstermeniz gerekmektedir. Eğer ki üzerlerinde kurumuş yemek artıkları olan bulaşıkların temizlenmeleri çok da kolay değildir. Bu tür sorunlar için almış olacağınız önlemler ve yapacağınız kontroller sayesinde “bulaşık makinem iyi yıkamıyor” gibi söylemlerde bulunmak zorunda kalmayacaksınız demektir. Sizler için daha temiz bulaşıklar için sizler de üzerlerinize düşen bu görevi yerine getirmeniz gerekmektedir. Kahramanmaraş Bulaşık makinesi Servisi firmamız sizlere her daim en kaliteli hizmeti suna bilmek adına çalışmaktadır.

Kahramanmaraş Bulaşık Makinesi Servis sorunları için lütfen firmamız ile telefon aracılığıyla iletişime geçerek bulaşık makinesi servisi çağıra bilir ve bulaşık makinesi arızalarınız için bilgi edine bilirsiniz.