Anasayfa » Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Buzdolabı Neden Soğutmaz? Kahramanmaraş Beyaz Eşya Servisi

Bazı zamanlar da bir cihazda bazı şeylerin yanlış olduğu durumunu fark edersiniz. Peki bazen bir buzdolabı neden soğutmaz? gibi soruları birçok kişi duymaktadır. Bir ihtimal buzdolabındaki ışık yanmaya bilir ya da buzdolabınızdaki yiyecekleriniz yeterince soğutma yapılmaz. Belki bir buzdolabı teknik servis uzmanı aramanız için için gerekli olup olmadığını, ya da buzdolabınızda ki oluşan sorunu kendiniz tamir edip edemeyeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. gibi durumların, buzdolabınızdaki sorunun hızlıca bir şekilde düzeltilmesi ile pahalı ve gereksiz bir onarım arasındaki farkı yaratabilmektedir. Buzdolabı soğutmuyor şikayetleri ile ilgili bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Devre Sıfırlama

Eğer buzdolabınız çalışmıyorsa devreyi sıfırlamak için çıkış ve sigorta girişleri kontrol edilmesi gerekmektedir. Buzdolabınız serin değilse sıcaklık yüksek demektir. Bu durumda havalandırma sisteminde aşırı ısınma yapan maddeler test edilmesi gerekmetkedir. Eğer buzdolabı yeterince soğumuyorsa buzdolabının kapı contaları kontrol edilmelidir. Eğer buzdolabı sürekli çalışıyorsa bu defa buzdolabının buzlanma durumu kontrol edilmelidir.

Kablo Arızaları

Buzdolabınızın güç kablosunun bağlı olduğu elektrik prizine tam olarak takılı olduğundan emin olunmalıdır. Böyle bir durumda gerekirse, buzdolabınızı tamamen güçten çekerek ve buzdolabının elekrik fişini sıkı sıkıya tekrar prize takınız. Buzdolabı cihazınızın elektrik kablosunun hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Yani açıkta kalan kablo demeti, elektrik kablosunda herhangi bir bükülme veya elektrik kablosundaki herhangi bir insizyon ünitenin arızalanmasına sebep olabilir. Böyle bir durumda kesinlike elektrik kablosunu kullanmayın ve bir buzdolabı servisine onarım talebinde bulunun. İlk önce buzdolabı ile elektrik prizi arasındaki varsa uzatma kablosunu çıkartın. Bu durum için uzatma kablosu hasar görmüş veya kırılmış olabilir. Uzatma kablosu kullanıyorsanız eğer bunu çıkartarak buzdolabının fişini doğrudan sokete takın. Eğer bu sorunu çözerseniz, bozuk uzatma kablosu değiştirilmesi gerekmektedir.

Piriz ve Akımı

Buzdolabının takılı olmuş olduğu prize başka bir cihaz takınız. Takmış olduğunuz bu cihazda çalışmıyorsa, sigorta kutusunu kontrol ediniz. Sigortalarınızdan birisi atmış olabilir. Böyle bir durumda buzdolabını başka bir prize takmayı deneyiniz. Bunu yapmanız sorunu giderirse, o zaman sorun elektrik prizinde demektir. Elektrik prizindeki akımı ve voltajı bir multimetre ve voltaj test cihazı yardımı ile kontrol ediniz. Eğer bu tür cihazları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, deneyimli bir buzdolabı teknik servisi teknisyeni veya elektrikçiye başvurunuz.

Sadece Işık Çalışıyorsa

İlk olarak buzdolabı Ünitesinin içerisindeki sıcaklık göstergesini kontrol ediniz. Burada bulunan kadran itilmişse, buzdolabını açmak için çok sıcak ayarlanabilir. Buzdolabı ünitesinin etrafında yeteri kadar hava dolaştığından emin olunuz. Duvar ve buzdolabı cihazı arasındaki mesafeyi kontrol ediniz. Buzdolabı cihazının yanlarında duvardan sonra 7,5 cm kadar boşluk bırakılmalı ve en az 2,5 cm olmalıdır. Bu nu yapmanız buzdolabı aygıtının çalışması için gereken hava akışını temin edecektir. Kondansatörün bobinlerini bir elektrikli süpürge yardımıyla veya bir fırça ile temizleyiniz. Bu bölüm, buzdolabı cihazınızın aşırı derecede ısınmasına neden olabilecek ısıyı dağıtmaya yardımcı olacaktır. Bu tür temizlik, buzdolabı cihazı kapatıldığında yapılmalıdır.

Aşırı Isınma ve Direnç Testi

Buzdolabınızı yaklaşık iki saat boyunca priz sokettinden çıkarın ve sonra tekrar sokete takın. Tekrar “normal” olarak çalışmaya başladığında, kompresör aşırı ısınarak ve buzdolabı ünitesi bir buzdolabı teknik servisi teknisyeni tarafından kontrol edilmelidir. Buzdolabınızda ki her bileşenin tutarlı çalışması açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Bunlar içerisinde sıcaklık göstergesi, evaporatör fanı, defrost zamanlayıcısı, aşırı yük koruması ve kompresör motoru bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi Firmamız siz değerli müşterilerimize Kahramanmaraş merkez ilçeleri ve tüm semtlerinde aynı gün içerisinde buzdolabı tamir servisi hizmeti sunmaktadır. Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi olarak yapmış olduğumuz tüm buzdolabı tamir ve bakım işlemleri 1 yıl boyunca garantimiz altındadır. Kahramanmaraş Buzdolabı servis telefonlarımız aracılığıyla bizlerle her daim 7/24 iletişime geçerek buzdolabı servisi müşteri hizmetlerimizden buzdolabı servisi çağıra bilir ve buzdolabı arızalarınızı ilete bilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta bulunan buzdolabı markalarına ait özel servis firmaları

Kahramanmaraş Altus Servisi
Kahramanmaraş Arçelik Servisi
Kahramanmaraş Ariston Servisi
Kahramanmaraş Beko Servisi
Kahramanmaraş Bosch Servisi
Kahramanmaraş Frigidaire Servisi
Kahramanmaraş Hotpoint Servisi
Kahramanmaraş Indesit Servisi
Kahramanmaraş Miele Servisi
Kahramanmaraş Profilo Servisi
Kahramanmaraş Regal Servisi
Kahramanmaraş Siemens Servisi
Kahramanmaraş Vestel Servisi
Kahramanmaraş AEG Servisi
Kahramanmaraş Samsung Servisi