Anasayfa » Çamaşır Makinem Sıkma Yapmıyor

Çamaşır Makinem Sıkma Yapmıyor

Çamaşır Makinem Sıkma Yapmıyor – kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır makineniz gayet normal bir şekilde çalışmasına rağmen halen sıkma yapmıyor ve çamaşırlarınızı ıslak olarak şekilde mi çıkarıyor? Bunun birçok sebebi olabilir. Çamaşır Makinem Sıkma Yapmıyor diyorsanız buyurun Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor sorununa çözümler mevcuttur. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka Kahramanmaraş çamaşır makinesi servisi firmamızdan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmama Sebepleri

İlk öncelikle çamaşır makinenizin ayarlar kısmında sıkma işlemi ile durulama kısmını geçip, ’’suda bekletme’’ bölümünde ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz. Burada eğer bu özellik kapalıysa çamaşır makinenizde sıkma işlemi gerçekleşmeyecektir. Mevcut hali hazırda ki yapılan işlemi kapatarak ve tekrar yeni bir program seçip makinenizi çalıştırınız. Çamaşır makinenizde en alt bölümde yer alan filtrenin temizliğini yapınız. Ayrıca yine alt bölümde kirli su tahliye hortumlarının bulunduğunu göreceksiniz. Buradaki kirli hortumlarada aynı temizliği yapınız. Ayrıca çamaşırları buruşturarak makinenizin içerisine mi atıyorsunuz? Çamaşırlarınızı daha düzgün bir şekilde makineye yerleştiriniz. Bu nun nedeni makine çalışırken yakaladığı ivmede, ıslak ve ağır olan çamaşırlar makine içerisinde sağa sola vurarak makineye zarar vermesin. Çamaşır makinenizde çıkan gürültülerin bir sebebi de böyle bir durum dur.

Ayrıca makinenizde sadece kaliteli çamaşır deterjanlarını kullanınız. Çamaşır makinesinde kullanıma uygun olmayan, deterjana alternatif olan ürünleri çamaşır makinesinde kullanmayınız. Bu tür durumlarda makinenizin iç aksamına zarar vererek makine ömrünü büyük ölçüde kısalta bilirsiniz. Ayrıca çamaşır makinesinde yıkama işlemi de bir derece işlevsiz olacaktır. Çamaşır makineniz için kaliteli bir deterjan aldınız ancak hangi oranda kullanıyorsunuz? Deterjan kullanımını doğru çeşitte ve doğru oranda kullanmak için çamaşır makinenizle birlikte gelen kullanma kitapçığına inceleyerek deterjan kullanım oranını tam olarak öğreniniz. Çamaşır makineniz de tavsiye edilen markalarda çamaşır suyu kullanmanızın da size büyük ölçüde faydası olacaktır. Bu durum halen devam ediyorsa kahramanmaraş çamaşır makinesi teknik servisi firmamızı arayarak bizden yardım ala bilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmama Sorunu Çözümü

İlk öncelikle bu sorunun neden kaynaklı olduğun tespitini bulmanız gerekmektedir. İlk öncelikle atık suyu kontrol ediniz. Dışarıya doğru ciçimde ve yeterince su çıkıyor mu? Eğer su çıkmıyor veya çıkması gerekenden az çıkıyorsa bu durumda çamaşır makineniz sıkma programına asla geçmeyecektir. Böyle bir durumda makinenizin pis su pompasının bağlı olduğu motorun kontrol edilmesi gerekli. Burada bulıunan pis su hortumunu takip ederek ve motora bakın, eğer yanmış şekilde ise gözle göre bileceğiniz bir hasar olacaktır. Gözle görülür bir hasar yoksa bile, eğer makineniz suyu tam boşaltmayıp sıkmadan önce duruyorsa ve tekrar makineyi çalıştırdığınızda bu defa kalan suyu atıp çamaşırları sıkmaya başlıyorsa, böyle bir durum da motorunuzun değişmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu tür durumlarda nadiren de olsa elektronik kartlardan sebepli arızalarda görüle bilmektedir. Bu durum Çamaşır makinenize kartınızın dijital olarak gerekli komutu gönderemediği için makine çamaşırları sıkmaya geçmez. Bu tür kartların tamir edilmesi mevcuttur. Ancak bu tür bir sorunu kendi başınıza halletmekte son derece zorlanabilirsiniz. Bu tür çamaşır makinesi kart arızalarında veya pompa motoru arızalarınıda mutlaka kahramanmaraş çamaşır makinesi servisi firmamızı arayarak çamaşır makinesi teknik servisi hizmetlerimizden faydalana bilirsiniz.

Bu tür durumlarda sorun ana motordan kaynaklı bir arıza ise kahramanmaraş çamaşır makinesi teknik servisi firmamız ile irtibata geçmeniz en doğrusu olacaktır.