Anasayfa » Çamaşır Makinesi Neden Su Almıyor?

Çamaşır Makinesi Neden Su Almıyor?

Çamaşır Makinesi Neden Su Almıyor? Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi

“Çamaşır makinesi neden su almıyor?” şeklinde yaşayacağınız sorun anında sormanız gerekli sorular arasında yer alıyor. Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi firmamız bu tür sorunlar ile karşılaştığınızda siz değerli müşterilerimize çamaşır makinesi teknik servis hizmeti vermekteyiz. Çamaşırlarınızı yıkamak için bütün hazırlıklarınızı gerçekleştirdikten sonra çamaşır makinenizi başlattığınızda karşınızda karşılık vermeyen bir makine olması sizi oldukça üzecektir. bu tür ve problemin sebebini tam olarak anlamadığınız sorunları yaşamak sizler açısından zor olacaktır.

Çamaşır makinelerinizin arızalanması gibi durumlarda yapılacak olan ilk işlem kahramanmaraş çamaşır makinesi teknik tamir servisi firmamızın çağırılması olmalıdır. ama bazı durumlarda çamaşır makinesi servisinin çağırılmasından önce mutlaka makinenizde kontrol etmeniz gereken durumlar olmalıdır. Çamaşır makinelerinizin su almaması gibi durumlarda ilk öncelikle kontrol etmeniz gereken yerler vardır. Bu yerlere bakacak olursak:

Çamaşır makinelerinizin içerisine su almayı sağlayan ve şebekeye bağlı olan musluğun kapalı olması genel olarak yaşanan sorunlardan birisi olmaktadır. Bundan dolayı ilk öncelikle bu musluğun kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.
Sizin kendiniz farkında olmasanız dahi bazı zamanlar suların kesildiği durumlar olabimektedir. Sizin evinizde, dairenizde ya da bulunmakta olduğunuz bölgede su kesintisi yaşanıyor olabilmektedir. Bu durumu anlaya bilmek adına evinizdeki diğer muslukları kontrol ederek suların akıp akmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çamaşır makinelerinize su girişini sağlamakta olan bazı hortumlar bulunmaktadırlar. Bu bazı hortumlarda oluşmakta olan bükülme ya da kırılmalar gibi olaylardan dolayı su girişi sağlanamıyor olabilmektedir.
Aynı durumda suyun makineye girişini sağlamakta olan bu borularda tıkanıklık olabilir.
Ayrıca valf girişlerinde bulunan filtrelerde tıkanıklıklar oluşmuş olabilir.

Çamaşır makinelerinizin tam olarak çalışmaya başlaması için kapaklarının tam olarak kapatılmış durumda olması gerekmektedir. Eğer ki bu çamaşır makinesinin kapakları tam olarak kapanmamış ise çamaşır makinesi su almayabilir. Çamaşır makinesi kapağının tam olarak kapatılmamasından nedeniyle de ya da kilit mekanizmalarının arızalı olmalarından nedeniyle de bu gibi sorunlar yaşanabilir.

“Çamaşır makinesi az su alıyor ya da hiç su almıyor” gibi sorunların bir diğer nedeni de şebeke suyunun basıncının çok düşük olması olabilmektedir.

Zaman içerisinde deterjan haznelerinde bulunan kanallarda tıkanıklıklar yaşanabilmektedir. Oluşan bu tür tıkanıklıklar çamaşır makinelerinizin su almasını engelleyecektir.

Bu ve benzeri gibi sorunlardan bazılarını sizler kendi imkanlarınızla kontrol edebilirsiniz. Bu kontrollerinizin sonunda eğer ki problem göz ile görünür bir noktada değilse çamaşır makinesi servisi çağırmak sizin için zorunlu olacaktır. Aynı zamanda eğer tamir ve teknik konularında tecrübeniz, becerinz ve bilginiz yoksa kesinlikle çamaşır makinesinin içerisini açmamalısınız. Bu ve benzeri bir sorunun giderilmesi için girmiş olduğunuz bu yolda çamaşır makineniz için daha fazla sorunlar çıkartabilirsiniz. Bundan dolayı işinin ehli ve uzman teknik servis olan firmamıza bu tür işleri bırakmanız sizin ve çamaşır makineniz için en doğru yol olacaktır.

Çamaşır Makinesi Işığı Yanıyor Ama Çalışmıyor

“Çamaşır makinesinin ışığı yanıyor ama çalışmıyor” gibi bir sorununun diğer bir nedeni de çamaşır makinenizin su almaması olabilmektedir. Çamaşır makinesinin çalışabilmesi için ilk öncelikle gerekli olan bütün hazırlıkların bitirilerek yapılmış olması gerekmektedir. Çamaşır Makineniz çamaşırları yıkayabilmesi için suya ihtiyaç duymaktadır. Çamaşır makineniz için en temel gerekli ihtiyaçlarından diğer birisi olan suyu içine alamayan makine tam olarak gerekli çalışmaya başlayamayacaktır.

Çamaşır makineleri ihtiyacı gerekli olan suyu ventil ismi verilen çeşitli parçalar ile almaktadırlar. Ventil ile ilgili olarak ventil nedir? ventil ne işe yarar isimli yazımızı inceleye bilirsiniz. Çamaşır makinesi servisi çağırmanızla ile birlikte çamaşır makinelerinizde yaşamakta olduğunuz sorunların giderilmesi mümkün olabileceklerdir. Makinenizde sorunların daha fazla büyümemesi adına ve makinanızın diğer parçalarına da sıçramaması adına mutlaka kısa sürede tamir edilerek makinenizdeki arızanın giderilmesi gerekmektedir. Ayrıca diğer bütün elektronik cihazlarda olduğu üzere çamaşır makinelerinde de sorunların dahaca fazla büyümeden müdahale edilmesi ihtiyacı gerekmektedir. Çamaşır Makinenizin Su Ventili ya da diğer arızaların giderilmesi adına sizler de daha çok fazla geç kalmadan mutlaka kahramanmaraş çamalır makinesi teknik servisi firmamıza başvurmalısınız.

Kahramanmaraş Çamaşır Makinesi Servisi