Anasayfa » Kombi Su Basıncı Bar Nasıl Düşürülür

Kombi Su Basıncı Bar Nasıl Düşürülür

Kombi Su Basıncı Bar Nasıl Düşürülür – Kombi Servisi Kahramanmaraş

Kombi Bar basıncı nasl düşürülür? Bu durum farklı sebebler nedeniyle kombilerinizin basıncı çoğu zaman yükselmektedir. Bu nedenle günümüzde kullanılan kombilerde uygulanan en fazla su basınç derecesi 2.5 olarak önerilmektedirler. Çoğu zamanlar kombi basınç göstergesinde kombi basıncı iki ve üstü olan yerler kırmızı çizgi içerisinde gösterilmektedirler. bu durum Dijital kombilerinizde ise kombilerin su seviyeleri 2.5 bar’ın üstüne çıkıp 3 bar’a doğru yaklaştığı durumda kombiler kendini güvenlik nedeniyle devre dışı bırakmaktadırlar. Müşterilerimizden çok fazla sayıda kombi su basıncını nasıl düşürebilirim yada kombinin suyunu nasıl boşalta bilirim gibi sorular gelmektedir. Kombi basınç düşürme işlemi gerçekleştirirken kombinizin çalışmıyor olması önemli bir detaydır.

Kombi Su Basıncı Neden Yükselir

Kombinin suyunun basıncının yükselmesi ile ilgili internet sitemizdeki kombi arıza ve çözümleri sitemizde çok fazla içerik bulunmaktadır. Ancak genel olarak kombi su basıncı kombinizin genleşme tankı problemlerinden, kombinin ana eşanjör problemlerinden kaynaklı olarak yükselebilmektedirler. Kombinizin basıncı eğer 1 ile 2.5 bar arasında ise bu durumda problem yoktur. Ancak kombi basıncınız sürekli yükseliyor ise mutlaka kombi servisi desteği almanız gerekiyor.


Ortalama Kombi Su Basıncı Ne Kadar Olmalıdır

Bu durum için kesin bir değer belirtilmese de bir çok kombi üreticisi ortalama su basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerektiğini belirtmektedirler. Kombi su basıncı kaç değerinde olmalıdır sorusunun en kesin cevabı kullandığınız kombinni kullanım kılavuzlarında belirtilmektedir. Şuanki günümüzde bir çok kombi maksimum 4 bar’a kadar çıkabilmektedirler. Kombi su basıncı belirli bir basınç üzerine çıktıktan sonra kombiler emniyet ventili dediğimiz parçasından içerisindeki suyu dışarı atmaktadırlar. Bu durum için daha detaylı bilgili almak için mutlaka kombinizin kullanma kılavuzunu incelemeniz gerekli.

Kombi Basıncını Nasıl Düşürebilirim

Kombi su basıncı için olası bir durumda kombinizin su basıncını düşürmeniz gerekir ise veya kombinizin suyunu tamamen boşaltmanız gerekirse aşağıda belirtilmiş adımları izleyebilirsiniz. (Önemli: Burada verdiğimiz bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmakta. Bu tür işlemler profesyonel kombi servisi tarafından yapılmalıdır.)

Kombi basıncını düşürmenizin 3 yolu vardır.

Kombi bar basıncı düşürmenin yollarından bir tanesi emniyet ventili yardımıyla olabilmektedir, emniyet ventilini çevirerek kombinizin suyunu boşalta bilirsiniz.

Kombi bar basıncını düşürmenin yollarından diğeri ise kombinizin filtresinden su boşaltma. yapmak (veya kombi tesisatından su boşaltma yapmak)

Kombi bar basıncının düşürmenin 3. yolu ise peteklerinizden su boşaltmaktır. Tesisatınızda bulunan peteklerden su almak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

1 – Kombinizi tamamen kapatınız. Ve kombi içerisindeki su soğuyana kadar en az 1 saat kadar bekleyin.

2 – Kombi üzerinde bulunan basınç saatini gözlemleyiniz.

3 – Eğer Kombi bar basıncınız 2.5 bar değerinin üzerindeyse içerisinde fazla bir basınç var demektir.

4 – Kombinizin doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olunuz.

5 – Radyatörünüzün hava alma purjöründen veya da radyatörünüzün kör tapalarından tesisat suyunuzu boşaltınız.

Kombinizin basıncı istenilen seviyeye geldiği andan itibaren yapmakta olduğunuz işlemleri durdurabilir, bu işlemden sonra eğer kombinizin subasıncı çok fazla düştüyse kombinizin su doldurma musluğundan tekrar su basıncını yükseltebilirsiniz.