Anasayfa » Buzdolabı Kapısı Kapanmıyor Ne Yapmalıyım

Buzdolabı Kapısı Kapanmıyor Ne Yapmalıyım

Buzdolabı Kapısı Kapanmıyor Ne Yapmalıyım – Kahramanmaraş Buzdolabı Servisi

Kahramanmaraş Buzdolabı servisi olan firmamız siz değerli müşterilerimize her türlü buzdolabı tamiri konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Buzdolabı Kapısı Neden Kapanmaz

Buzdolapları hepimizin günlük hayatlarımızda en fazla kullanmakta olduğumuz beyaz eşya grubunun önemli bir parçasıdır. Buzdolabının sürekli olarak kapısının açılıp kapanması zaman içerisinde bu durum buzdolabı kapısının kapanmaması gibi bir durum yaratmaktadır. Bu tür durumlara karşı şunları yapabiliriz;

* İlk öncelikli olarak buzdolabı kapağında bulunan ağırlıkları ( yumurta, kavanoz, su şişeleri vb.) buradan kaldırmalıyız. Çünkü bu tür ağırlıklar buzdolabı kapaklarının terazi dengesini bozarak dışa doğru düşme yapmasına sebep olmuş olabilir. Buradaki ağırlıkları boşalttıktan sonra ise buzdolabı kapısını yukarı aşağı şeklinde yaparak kapakta boşluk olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Burada eğer boşluk varsa kapının ayarları bozulmuştur demektir ve bu durumu çözmek için buzdolabı servise başvurulmalıdır.
* yukarıda ilk yaptığımız durum ile ilgili bir problem yoksa ve hala kapı kapanmıyorsa ikinci olarak buzdolabı kapağındaki ağırlıkları tekrar boşaltalım, boşluk olup olmadığına bakmalıyız. Eğer boşluk yoksa ve kapı halen yine kapanmıyorsa bir çaydanlık yardımıyla sıcak suyu kapının lastiklerine yavaşça dökmemiz gerekiyor. Buradaki kapı nın lastiklerine sıcak suyu döktükten sonra buzdolabının kapısını kapatarak 5 -10 dakika kadar kapak kapalı olarak bekliyoruz. 5 – 10 dakikalık bekleme süresi dolduktan sonra kapının düzelmesi gerekiyor.

* Ayrıca buzdolabının kapısının kapanmamasının diğer bir nedeni ise buzdolabı kapağının lastikleridir. Yani yukarıdaki işlemleri yapmanız durumuna rağmen halen buzdolabı kapısı kapanmıyorsa buzdolabınızın kapağının lastiklerinin mıknatısları bozularak görevini yerine getiremiyor ve eskimiş durumda olabilir. Buradaki lastiklerin değişmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki yazmış olduğumuz işlemleri yapmanıza rağmen halen buzdolabının kapak kapısı kapanmıyorsa kahramanmaraş buzdolabı servisimizi arayarak bu durumu bildiriniz ve yardım isteyiniz. kahramanmaraş bölgesinde yaşayan ziyaretçilerimiz Kahramanmaraş buzdolabı servisi firmamızı arayarak buzdolabı tamir hizmeti alabilirler.

Kahramanmaraş’ta bulunan buzdolabı markalarına ait özel servis markaları

Kahramanmaraş Altus Servisi
Kahramanmaraş Arçelik Servisi
Kahramanmaraş Ariston Servisi
Kahramanmaraş Beko Servisi
Kahramanmaraş Bosch Servisi
Kahramanmaraş Frigidaire Servisi
Kahramanmaraş Hotpoint Servisi
Kahramanmaraş Indesit Servisi
Kahramanmaraş Miele Servisi
Kahramanmaraş Profilo Servisi
Kahramanmaraş Regal Servisi
Kahramanmaraş Siemens Servisi
Kahramanmaraş Vestel Servisi
Kahramanmaraş AEG Servisi
Kahramanmaraş Samsung Servisi