Anasayfa » Kahramanmaraş Petek Temizleme

Kahramanmaraş Petek Temizleme

Kahramanmaraş Petek Temizleme, Kış geldiğinde vazgeçilmez bir hizmet olan petek temizleme yaz geldiğinde unutulan hizmetler arasında gelir. Buna rağmen yaz aylarında çalışmayan ve sirkülasyon olmayan kalorifer tesisatında çamurlaşma, tortu tabakası oluşumu ve korozyon oluşumu daha hızlı olacaktır. Ancak evimizdeki peteklerin temizleme işlemi yapıldığında, kalorifer tesisatında ve petek kanallarında oluşan pislikler petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile çözülüp, çamurlaşmış paslı su tesisat dışına çıkarılmaktadır. Bu uygulama ile tesisatta dolaşımda olan su yenilenmekte, kombi arızalarının önüne geçilmekte ve ısınmada maksimum verim sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Petek Temizleme Servisi için 0546 979 4600 arayınız.

Petek Temizlemenin nasıl yapılacağı aşama aşama aşağıda sıralanmıştır.

  1. Kombi kapatılır.
  2. Kombi su giriş vanaları kapatılır.
  3. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır.

–Amaç: Temizlik esnasında tesisattan çıkacak kireç tortu gibi maddelerin kombinin içerisinden dolaşarak filtreleri eşanjör, sirkülasyon pompası gibi hassas malzemeleri tıkaması yada bozmasını engellemektir.

  1. Petek Temizleme Makinesi banyodaki havlupan ya da petek sökülerek onun yerine tesisata bağlanır.

-Makineyi tesisatın herhangi bir yerinden ya da kombinin altından da tesisata bağlayabilirsiniz. Ama banyodan bağlamamızdaki sebep temizlik yaparken hem temiz su musluğu lazım hem de bir pis su gideri olması gerekiyor. Bu nedenle bunları aynı anda bulabileceğimiz en uygun yer banyodur. Ayrıca bu zamanda temizlik yaparken oluşacak kirlenmenin temizlenmesi kolaydır. Evinizdeki halı veya parke üzerinde temizlik yaparken dökülecek su ya da kimyasal temizleme sıvısı zararlara neden olabilir.

Daha sonra kombi kapatılıp makine bağlantıları yapıldıktan sonra bütün petekler açık bir şekilde 10 dakika makinanın çalıştırılması sağlanır.

  1. Temiz su musluğu açılarak makinaya temiz su alınması sağlanır, daha sonra makine içerisine gelen temiz suyu tesisata basarak kaba pisliğin atılmasını sağlar. Bu işlem ile birlikte tesisattaki kaba pislik ve çamurlaşma tamamen atılana kadar işleme devam edilir.
  2. Bu işlemler ile birlikte tüm tesisattaki kaba pislik atıldıktan ve tesisat temiz suyla doldurulduktan sonra tahliye ve temiz su dolum hortumları sökülmektedir.
  3. Tesisattaki ve makine içerisindeki su 30-40 °C‘ye kadar ısıtılır.

Amaç: Tesisattaki kireç tortuların yumuşatılması ve kimyasalların sıcak suda daha etkin temizlik yaptığından dolayı,

9. Petek temizleme ilacı eklendikten sonra tesisattaki suyla karışması için bütün petekler açıkken 5-10 dakika makine çalıştırılarak sirkülasyon yapılması sağlanır.

10. Kimyasal tesisata yayıldıktan ve suyun sıcaklığı ayarlanarak, tesisatta bulunan bütün peteklerin vanaları kapatılır ve sadece tek bir peteğin vanaları açılarak temizlik işlemine başlatılır.

11. Açık olan petek iyice temizlendikten sonrakapatılır ve bir sonraki petek açılarak sırasıyla bu şekilde devam edilmek suratiyle işlem yapılır.

Soru: Neden bütün petekler açık şekildeyken temizlik yapmıyoruz diye soruyorsanız ?

Cevap: Buradaki amaç yüksek debinin tek peteğe verilerek verimli bir şekilde temizlik yapılmasının sağlanmasıdır. Tesisattaki bütün petekler açık şekilde temizlik yaptığımızda basınçlı su en yakın petekten geri dönecektir ve sonraki petekler istenilen şekilde temizlenemeyecek veya sonraki peteklerde iyi bir süpürme etkisi olamayacağı için sökülen pislikler dışarı atılamayarak tesisatta kalacaktır.

12. Tüm peteklerdeki temizlik işlemi tamamlandıktan sonra durulama işlemine geçilir. Bu işlemle birlikte durulama işlemine başlamadan petek temizleme makinesinin filtresi temizlenir, sisteme temiz su basılarak sistemdeki kimyasallı ve pis su atılır. Tesisatta kalan kireç, tortu, çözelti ve kirli ve kimyasallı su kalmayana dek durulama yapılmaktadır.

13.Kombi çalıştırıldıktan sonra bütün peteklerin havası alınır ve peteklerin ısınması kontrol edilerek işlem tamamlanır.

Kullandığımız kalorifer petekleri kullanıma bağlı olarak belli bir zaman sonra kirlenme oluşmaktadır. Tesisatta oluşan bu kirlilik performansı ve verimi düşürücü etki yapar. Tesisatın ve peteklerin temizliği yapılmadığı zaman problemler yaşanabilmektedir. Ev ve işyerlerinizde Kalorifer peteklerinin temizlenmesi ile ısınma maliyetleri ve hatta elektrik maliyetleri de azalmaktadır. Bu nedenle kombi arızaları basit olmayacağı için uzun süre boyunca kullanmak mümkün ama kalorifer temizliği ortalama iki yılda bir temizlenmelidir. Ev ve iş yerlerimizde kalorifer Petek Temizliği yapılırken petekler kesintlikle sökülmemelidir. Hemde peteklerin sökülmesinin luzumu olmamaktadır. Ayrıca tesisatın temizliği hem de kalorifer Petek Temizliği yapılarak hoş bir yenileme prosedürü gerçekleştirilmiş olur. Kahramanmaraş Petek Temizleme Firmamız kimyasal madde ve teknolojik donanımlı makinalar kullandığı için söküm yapılmadan güvenilir bir teknik kullanmaktayız. Sağlığınız açısından çoğu problem yaşanmaması için kalorifer peteklerinin temizlenmesi konusu ile ilgili biraz daha sağduyulu olmakta fayda bulunmaktadır. Yapılan her işin önceliği sağlık ve güvenlik öğeleridir. Bu nedenle tüm müşterilerimize bu konuları dikkate alarak ve kişi sağlığını vurgulayarak işlerimizde ilerlemekteyiz. Ayrıca Kahramanmaraş Petek Temizleme firması olarak her tipte bulunan kalorifer petek temizleme prosedürünü yapmaktayız. Bu konuda ve hususta profesyonel ekibimizle ihtiyacınız olan her an sizlere hizmet vermekteyiz.